Park Kulturowy Stare Miasto

W listopadzie 2010 roku Rada Miasta Krakowa objęła zabytkowe centrum Krakowa szczególną formą ochrony – w trosce o uporządkowanie i zachowanie tego, unikatowego w skali światowej, zabytkowego zespołu urbanistyczno-architektonicznego – utworzyła Park Kulturowy Stare Miasto.

Park Kulturowy Stare Miasto
Fot. www.krakow.pl

Dzięki temu niebawem będziemy mogli krakowskiemu Staremu Miastu przywrócić historyczny blask na jaki zasługuje. Przecież to właśnie ze względu na krakowskie zabytki i atrakcyjną, bogatą ofertę kulturalną, nasze miasto odwiedzają co roku miliony turystów z całego świata. Dzięki Parkowi Kulturowemu turyści będą mogli opuścić Kraków z przekonaniem, że w wyjątkowy sposób dbamy o swoje dziedzictwo. Do tego zobowiązuje nas obecność na Liście Światowego Dziedzictwa Kulturowego i Naturalnego UNESCO. Nie osiągniemy jednak tych celów bez współpracy z Państwem – właścicielami nieruchomości, przedsiębiorcami i krakowianami, którzy żyją i pracują w ścisłym centrum Krakowa, tworząc jego międzynarodową  wizytówkę i markę.

Granice parku Kulturowego wyznaczają ulice: Straszewskiego, Podwale, Dunajewskiego, Basztowa, Westerplatte, Św. Gertrudy, Bernardyńska, fragment Bulwaru Czerwieńskiego pod Wawelem do ulicy Podzamcze i dalej aż do ulicy Straszewskiego.

Pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe