Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się będzie działo!

Dzień Otwarty Magistratu, Wielka Parada Smoków, Krakowska Linia Muzealna, piknik rodzinny, koncerty, spektakle – te i wiele innych atrakcji czeka na Was w ten weekend, w naszym mieście. Do zobaczenia!

Fot. Bogusław Świerzowski / kraków.pl

Dzień Otwarty Magistratu w smoczym ekoklimacie

Moc atrakcji czeka na krakowian podczas 20. Dnia Otwartego Magistratu. Wydarzenie odbywa się dziś, 5 czerwca (w dwóch lokalizacjach: plac Wszystkich Świętych i Rynek Podgórski) i łączy dwa istotne dla naszego miasta tematy: obchody jubileuszu 50-lecia rzeźby Smoka Wawelskiego oraz przeciwdziałanie zmianom klimatycznym. W planie plenerowe zajęcia fitness, warsztaty zero waste. W obu lokalizacjach Dni Otwartych można również bezpłatnie odebrać sadzonki ziół kuchennych. Więcej informacji tutaj. Podczas wydarzenia można też wygrać „Kod Krakowa” lub spróbować pierwszych w historii smoczych lodów

Wielka Parada Smoków

21. edycja Wielkiej Parady Smoków organizowana przez Teatr Groteska. Tematem przewodnim tegorocznego wydarzenia są smoki miast, katedr, zamków i pałaców polskich.

Teatr Baniek Mydlanych w Kinie Kijów

Teatr Baniek Mydlanych zaprasza na unikalne widowisko dla dzieci – „Tajemnica Bańki Szczęścia”, w którym znów będzie można spotkać się ze znanymi już bohaterami: Bąbelkiem i Mydlaneczką oraz Mistrzem Bulbulasem. Wydarzenie odbędzie się już, 6 czerwca o godz. 18.00, w Kinie Kijów.

Lato pełne wrażeń w TAURON Arenie Kraków

Koncerty plenerowe z cyklu AreNa Lato, weekendowe atrakcje dla dzieci, poniedziałki z tańcem i czwartki z miłośnikami klasyków. Do tego wydarzenia sportowe i kulturalne w arenie głównej i małej hali – zapraszamy do spędzania wolnego czasu w Arenie Garden i TAURON Arenie Kraków.

Kolorowy (ty)Dzień Dziecka

Warsztaty, pikniki, animacje, kolorowe balony – z pewnością każdy (nie tylko mały) krakowianin znajdzie dla siebie coś atrakcyjnego wśród licznych propozycji przygotowanych z okazji Dnia Dziecka.

„Potop” w Łaźni Nowej

Teatr Łaźnia Nowa, przy ul. Osiedle Szkolne 25 zaprasza na gościnny spektakl „Potop” w reż. Jakuba Roszkowskiego. Pokazy sztuki odbędzie się dziś, 5czerwca, o godz. 20.00.

Urodzinowe koncerty Capelli Cracoviensis

Cyklem pięciu kameralnych koncertów Capella Cracoviensis podziękuje słuchaczom za towarzyszenie chórowi i orkiestrze przez 52 lata działalności artystycznej. Pierwszy z koncertów odbył się 1 czerwca a finałowy w niedzielę, 5 czerwca.

W niedzielę rusza 20. sezon Krakowskiej Linii Muzealnej

Przed nami 20. sezon Krakowskiej Linii Muzealnej. Już od dzisiaj, 5 czerwca aż do 18 września będzie można przejechać się zabytkowymi tramwajami, a także autobusami na specjalnych liniach. Z okazji inauguracji KLM tramwaje linii nr 0 będą kursować przez plac Wszystkich Świętych, ułatwiając dojazd na Dzień Otwarty Magistratu.

Weekendowy trening w Krakowie

Zapraszamy na kolejne bezpłatne zajęcia w ramach tegorocznej edycji projektu „Trenuj w Krakowie!” prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Najbliższe sportowe wydarzenie odbywa się dziś, 5 czerwca.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Anna Duda
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-03
Data aktualizacji: 2022-06-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź