Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

MSIP Kraków

Aplikacja mobilna MSIP Kraków zapewnia dostęp do danych i usług przestrzennych Gminy Miejskiej Kraków, a także możliwość skorzystania z prostych narzędzi GIS. Prezentuje wybrane warstwy z portalu MSIP Obserwatorium.

Aplikacja mobilna jest uproszczoną wersją portalu MSIP. Umożliwia m.in. przeglądanie map podzielonych według tematów prezentowanych danych, komponowanie własnych map poprzez włączanie/wyłączanie danych na mapie, wyszukiwanie ulic, adresów, działek, Miejscowych Planów Zagospodarowania Przestrzennego, dodawanie szkiców do mapy oraz wykonywanie pomiarów (odległość, powierzchnia). Dodatkowo, w aplikacji mobilnej są narzędzia, których w portalu MSIP nie ma tj. zapisywanie na mapie punktów i śladów z GPS oraz zapisywanie zdjęć zrobionych w określonych punktach na trasie.

Od teraz każdy inwestor podczas oględzin w terenie działki, którą chce zakupić może sprawdzić z poziomu aplikacji wiele informacji na jej temat np. numer, czy jest tam plan miejscowy, czy są wydane jakieś decyzje WZ w okolicy. Z kolei mieszkaniec lub turysta za jej pomocą zapisze trasę spaceru lub wycieczki wraz ze zdjęciami i prześle je do innego użytkownika aplikacji. Aplikacja – podobnie jak portal mapowy – prezentuje dane z wielu wydziałów UMK i miejskich jednostek organizacyjnych.

Aplikację można bezpłatnie pobrać w wersji na Android oraz iOS. Jest ona współfinansowana ze środków Unii Europejskiej, pozyskanych w ramach realizacji programu RPO WM 2014-2020.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-08
Data aktualizacji: 2020-05-08
Powrót