Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Prowadzący MPK w Krakowie od wielu lat mogą zgłaszać uwagi do rozkładów jazdy

W związku z pojawiającymi się medialnymi informacjami, wyjaśniamy, że w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym SA w Krakowie już od wielu lat funkcjonuje procedura, która umożliwia prowadzącym pojazdy zgłaszanie wszelkich uwag, w tym do rozkładów jazdy. Zdajemy sobie sprawę jak jest to ważny temat dla naszych pracowników. Bardzo cenimy ich uwagi i od wielu lat dajmy im możliwość realnego wpływania na zmiany, których celem jest poprawa ich komfortu pracy.

Swoje uwagi prowadzący mogą przekazywać za pomocą:

  • Elektronicznego Portalu Pracowniczego, który umożliwia m.in. wysłanie wiadomości mailowej do kierownika zajezdni
  • arkusza uwag prowadzących pojazdy, który jest przekazywany przez dyspozytorów zajezdniowych do kierownika zajezdni 
  • arkusza zgłoszeń prowadzących pojazdy usprawniających realizację usługi przewozowej, gdzie prowadzący pojazdy mogą zgłaszać wszystkie zauważone problemy, ale także swoje pomysły i spostrzeżenia dotyczące bezpośredniej pracy na linii.

Dodatkowo, systematycznie w ciągu roku odbywają się spotkania zespołu ds. rozkładów jazdy, w których uczestniczą przedstawiciele prowadzących pojazdy oraz przedstawiciele organizacji związkowych. Ostatnie spotkanie dotyczące linii tramwajowych odbyło się w styczniu tego roku.

Podczas takich spotkań prowadzący zgłaszają swoje uwagi dotyczące nie tylko czasów przejazdów, ale także działania sygnalizacji świetlnych i innych bieżących spraw związanych z ich pracą, w tym uszkodzenia infrastruktury przystankowej, torowej i drogowej czy konieczności uporządkowania zieleni wzdłuż trasy przejazdu. Uwagi naszych prowadzących zawsze są przekazywane do właściwych jednostek.

Przykładowo po spotkaniu zespołu w ostatnim kwartale ubiegłego roku i otrzymaniu uwag od kierowców autobusów i motorniczych zostały podjęte następujące działania:

  • zmieniono rozkładowy czas przejazdu autobusów z Dworca Głównego Zachód (z ul. Ogrodowej) do Politechniki
  • wprowadzono korekty rozkładowych czasów przejazdów pomiędzy przystankami na ul. Kosocickiej
  • zmieniono rozkładowy czas wyjazdu na linie z zajezdni Płaszów do Nowego Bieżanowa i z zajezdni Wola Duchacka do Centrum JP II
  • dostosowano do oczekiwań prowadzących przerwy na pętli Piaski Nowe dla linii nr 164 w weekendy
  • zmieniono część odbiorów prac w ciągu dnia na przeciwległe końcówki tak, aby prowadzący mieli bliżej do swojej zajezdni
  • zostały przeniesione ustawowe przerwy na linii nr 18 z Czerwonych Maków (gdzie jest sporo tramwajów) na Górkę Narodową, gdzie jest więcej miejsca.

W najbliższym czasie planowane są także zmiany czasów przejazdu zgodnie z oczekiwaniami kierowców na linii 503 w rejonie ulicy Banacha, na liniach aglomeracyjnych w rejonie Liszek oraz na linii 163 w rejonie ulicy Domagały.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-21
Data aktualizacji: 2024-02-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź