Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Opinie, stanowiska, polemiki

Oświadczenie ZIM ws. wspólnej konferencji Łukasza Gibały i Darii Gosek-Popiołek

2023-09-06

W nawiązaniu do tez poruszonych na konferencji prasowej radnego Łukasza Gibały oraz posłanki Darii Gosek-Popiołek 5 września informujemy:

Kazimierz – więcej niż wielka imprezownia. Głos w sprawie

2023-09-05

Szanowny Panie Redaktorze,
Piszę do Pana w ślad za artykułami dotyczącymi wejściu w życie przepisów uchwały Rady Miasta ws. ustanowienia Parku Kulturowego Kazimierz ze Stradomiem.
W pierwszej wersji miał on w tytule „Wielką Imprezownię”, a i w tekście pojawiają się takie sformułowania, które utwierdzają niebezpieczny i brzemienny w skutkach wizerunek tej dzielnicy Krakowa.

Oświadczenie w sprawie Spółki Kraków5020

2023-05-19

W związku z pojawiającymi się w przestrzeni medialnej nieprawdziwymi informacjami dotyczącymi Spółki Kraków5020, niesłusznie podważającymi jej wiarygodność, jako partnera biznesowego, uprzejmie informuję, że niezależnie od podjętych przez Radę Miasta Krakowa w dniu 26 kwietnia br. uchwał w sprawie Kraków5020 sp. z o.o. tj. Uchwały Nr CIX/2965/23 i Uchwały Nr CIX/2945/23, Spółka funkcjonuje na dotychczasowych zasadach i wykonuje powierzone jej do realizacji usługi w ogólnym interesie gospodarczym.

Wszystkie pojazdy MPK przechodzą wymagane przeglądy i są odpowiednio serwisowane

2023-05-09

Odnosząc się do kwestii awarii pojazdów przede wszystkim chcę podkreślić, że zawsze najważniejsze było i jest dla nas bezpieczeństwo pasażerów. Dlatego wszystkie nasze pojazdy przechodzą wymagane przez przepisy i producentów przeglądy. Spółka nigdy nie oszczędzała i nigdy nie planowała oszczędzać na ograniczeniu liczby tych przeglądów, czy też wymianie części. Wprost przeciwnie, w firmie funkcjonują restrykcyjne procedury, które szczegółowo określają czas i termin okresowych przeglądów czy też okresowych generalnych napraw, którym pojazdy są poddawane po przejechaniu określonej liczby kilometrów. Tylko pojazd w pełni sprawny może wyjechać na linię i wozić pasażerów.

Stanowisko ws. skargi wojewody do WSA odnośnie do SCT

2023-04-19

Oświadczenie Zarządu Transportu Publicznego w sprawie skargi Wojewody Małopolskiego do WSA dotyczącej uchwały wprowadzającej Strefę Czystego Transportu w Krakowie.

W domach pomocy społecznej nie brakuje miejsc

2023-04-18

Odnosząc się do pojawiających się informacji oraz zapytań radnych na temat rzekomego nieprzedłużenia umowy najmu dla Domu Pomocy Społecznej przy ul. Radziwiłłowskiej 8, wyjaśniamy, że umowa obowiązuje do 31 grudnia 2025 r. Nieprawdą jest także stwierdzenie, że w krakowskich domach pomocy społecznej brakuje miejsc.

Kto się dziwi, że stan surowy wymaga wykończenia?

2023-04-04

Budowa Krakowskiego Centrum Muzyki ruszyła na dobre. Prace idą zgodnie z planem – prowadzone są głębokie wykopy, odwodnienie, fundamenty.

Roboty w korycie rzeki Białucha: stanowisko ZIM

2023-04-03

W związku z pojawiającymi się informacjami o rzekomych nieprawidłowościach dotyczących prac realizowanych w ramach budowy linii KST III do Górki Narodowej w rejonie rzeki Białucha, informujemy:

Stanowisko spółki ARMK

2023-03-21

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o., odnosząc się do legalności prowadzenia prac rozbiórkowych obiektu położonego w Krakowie przy ul. Kopernika 19E, informuje.

Odpowiedź prezydenta na apel w sprawie podjęcia działań mających zapewnić oszczędności

2023-03-03

Z uwagą wczytałem się w Pańskie propozycje dotyczące zaoszczędzenia pieniędzy w budżecie miasta i przekazania ich na funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Znajdź