Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Opinie, stanowiska, polemiki

Stanowisko spółki ARMK

2023-03-21

Agencja Rozwoju Miasta Krakowa sp. z o.o., odnosząc się do legalności prowadzenia prac rozbiórkowych obiektu położonego w Krakowie przy ul. Kopernika 19E, informuje.

Odpowiedź prezydenta na apel w sprawie podjęcia działań mających zapewnić oszczędności

2023-03-03

Z uwagą wczytałem się w Pańskie propozycje dotyczące zaoszczędzenia pieniędzy w budżecie miasta i przekazania ich na funkcjonowanie komunikacji miejskiej.

Informacja dotycząca aukcji na lokal w Sukiennicach

2023-03-01

28 lutego 2023 r. przeprowadzona została aukcja celowa na najem gminnego lokalu użytkowego (kram nr 26), usytuowanego w Sukiennicach na Rynku Głównym. Złożono 15 ofert, do aukcji dopuszczono 13 oferentów.

Ustawa, a nie prezydent, decyduje o zawieszeniu dyrektora szkoły

2023-02-22

Jeżeli rzecznik dyscyplinarny złoży wniosek o wszczęcie postępowania dyscyplinarnego wobec dyrektora samorządowej szkoły ze wskazaniem na czyn naruszający prawa i dobro dziecka, prezydent miasta jest zobligowany do zastosowania przepisu, który nakazuje zawiesić dyrektora szkoły w pełnieniu obowiązków. O decyzji podjętej wobec dyrektor VIII LO Anny Drwięgi przesądza Karta Nauczyciela, która nie pozostawia włodarzowi miasta żadnej swobody decyzyjnej.

Prezydent Krakowa do Rzecznika Praw Dziecka

2023-02-15

Poniżej zamieszczamy pismo, które Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski wystosował do Rzecznika Praw Dziecka, Mikołaja Pawlaka, odnosząc się do sprawy promowania dziecięcego telefonu zaufania.

Oświadczenie KBF i Kraków 5020

2023-02-09

W związku z informacjami prasowymi, dotyczącymi byłego pracownika KBF oraz Kraków 5020 sp. z o.o., oświadczamy:

„Żłobki. Miało być taniej, nie jest drożej” – sprostowanie

2023-02-03

Nawiązując do artykułu pt.: „Żłobki. Miało być taniej, nie jest drożej” autorstwa redaktora Dawida Kucińskiego z 31 stycznia 2023 r., uprzejmie informuję.

Działalność firmy kontrolującej bilety w komunikacji miejskiej

2023-01-24

Informacja w nawiązaniu do ostatnich doniesień medialnych, dotyczących firmy Rewizor sp. z o.o.,  wykonującej dla Zarządu Transportu Publicznego w Krakowie usługę kontroli biletowej w pojazdach komunikacji miejskiej w Krakowie.

Kilka słów o schodach na os. Szkolnym

2023-01-19

Schody znajdujące się wewnątrz os. Szkolnego w Nowej Hucie zdążyły już obrosnąć lokalną legendą, a nawet skojarzeniami z kulturą inkaską. O ile takie wizualne porównania można traktować z przymrużeniem oka, o tyle faktem jest, że te konkretne schody terenowe stanowią zabytkową substancję, a w takim wypadku remont wymaga dodatkowych ustaleń i pozwoleń. Już w czerwcu 2022 r. odbyła się tam wizja terenowa miejskiego konserwatora zabytków.

O drzewach na Rynku Głównym

2023-01-19

Drzewa na Rynku Głównym w Krakowie to sprawa, która od wielu lat budzi ożywione dyskusje. Temat, którego znaczenie i możliwość realizacji jest rozpatrywany przez wiele środowisk i grup społecznych. Krakowski Rynek Główny to chyba najbardziej rozpoznawalna przestrzeń naszego miasta. Jest więc niezwykle ważne, by to, co może się w tej przestrzeni wydarzyć było zrozumiane i akceptowane.

Znajdź