Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Opinie, stanowiska, polemiki

„Miasto walczy z najmem krótkoterminowym, a samo wynajmuje na to gminne lokale” – polemika z artykułem Gazety Krakowskiej

2020-02-28

Lokale użytkowe, o których mowa w artykule prasowym zostały przeznaczone na wynajem w trybie przetargu. Wynajęte przez przedsiębiorcę pomieszczenia  udostępnianie są firmom i podmiotom realizującym usługi na ternie Krakowa i okolic, celem zakwaterowania pracowników. Najem ten więc nie stanowi krótkoterminowego najmu turystycznego

Sprostowanie do artykułu Angeliki Pitoń

2020-02-12

11 lutego 2020 r. na portalu internetowym wyborcza.pl ukazał się artykuł Angeliki Pitoń, „Na Rynku coraz ciaśniej. Artyści uliczni będą musieli się wynieść poza centrum Krakowa”. Zarówno tytuł artykułu, jak i jego treść komunikują oczywistą nieprawdę, że artyści uliczni nie będą mogli prowadzić swojej działalności w centrum Krakowa, z wyjątkiem 15 performerów, którzy mieliby mieć prawo do prezentacji na tym terenie.

„Parking zamiast drzew” – stanowisko Zarządu Inwestycji Miejskich

2020-02-06

W artykule „Parking zamiast drzew” (Gazeta Wyborcza z 5 lutego br.) autorstwa Pani Redaktor Magdaleny Kursy wkradł się błąd. Wbrew informacji zamieszczonej w materiale, przedmiotem postępowania o wycinkę nie są głównie drzewa owocowe.

Prezydent Jacek Majchrowski w odpowiedzi „Dziennikowi Polskiemu”

2020-01-13

W sobotnim artykule „Podwójne standardy prezydenta Majchrowskiego. Niejasne decyzje personalne w urzędzie miasta”, redakcja „Dziennika Polskiego” po raz kolejny udowodniła, że jest w stanie bez problemu zrezygnować ze zdrowego rozsądku na rzecz z góry przyjętej tezy. Dziennikarze – przedstawiający się zawsze jako obrońcy słabszych i pokrzywdzonych – uparcie udają, że nie widzą żadnej różnicy między osobami, którym zarzuca się popełnienie przestępstwa urzędniczego a osobą, której współpracownicy zarzucili krzywdzenie podwładnych.

„Wielka wycinka w Krakowie. Pod topór poszło 40 tys. drzew” – polemika z artykułem Onetu

2019-12-04

3 grudnia w portalu Onet został opublikowany artykuł red. Dawida Serafina na temat liczby wycinanych i sadzonych w ich miejsce drzew w Krakowie. Autor sugeruje, że Miasto wydając pozwolenia na wycinkę drzew nie kontroluje faktycznego wykonania nasadzeń zastępczych, a w mieście sadzi się zdecydowanie mniej drzew niż wycina. Tymczasem jest zupełnie inaczej.

Oświadczenie w sprawie teatru Bagatela

2019-11-20

W imieniu Prezydenta Krakowa przekazuję najbardziej aktualne informacje na temat sytuacji w Teatrze Bagatela w związku z zarzutami grupy obecnych i byłych pracownic teatru wobec dyrektora tej instytucji.

Czy dziura w budżecie pochłonie tramwaj? – wyjaśnienia Zarządu Inwestycji Miejskich

2019-11-06

W dzisiejszym edytorialu w Dzienniku Polskim Piotr Ogórek komentuje temat trudności finansowych, z jakimi boryka się w ostatnich miesiącach miasto Kraków. Jako ofiara nieuchronnych cięć i zmian budżetowych wskazywana jest budowa linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Wydaje się jednak, że pogłoski o „śmierci” tej dużej inwestycji na północy są zdecydowanie przesadzone i przedwczesne.

Sprostowanie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie do informacji zawartej w artykule red. Piotra Tymczaka, opublikowanym 28 września w „Dzienniku Polskim”

2019-10-03

W artykule „Boiska i restauracje czy kolejne biura i parkingi przy Reymonta?”, w akapicie poświęconym komercyjnemu najmowi Pawilonu Medialnego Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana, red. Piotr Tymczak napisał: „Od stycznia 2018 r. do końca sierpnia 2019 r. obiekt był wynajmowany komercyjnie (oprócz udostępniania na mecze Wisły) 51 razy za łączną kwotę 6 tys. 750 zł netto.”

Stanowisko Muzeum Krakowa ws. informacji o rzekomych przeciekach w Rynku Podziemnym

2019-10-02

W związku z informacjami medialnymi o rzekomych przeciekach w Rynku Podziemnym, oddziale Muzeum Krakowa, informuję, że w Muzeum w ostatnim czasie nie nastąpiły przecieki wody z płyty Rynku Głównego w jakikolwiek sposób zagrażające pracy oddziału bądź utrudniające jego zwiedzanie.

Kolejowe projekty miasta nie leżą w szufladzie. Odpowiedź na artykuł red. Tymczaka

2019-09-10

Obecnie w planach finansowych miasta znajduje się budowa trzech przystanków: Kraków Swoszowice, Kraków Prądnik Czerwony i Kraków os. Piastów. Jeśli nie będzie odwołań od decyzji środowiskowych, powinny zostać zrealizowane do końca 2022 r.

Znajdź komunikat