Klimat rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Materiały edukacyjne dla nauczycieli

Postępujące zmiany klimatu oraz ich skutki, jak np. nasilenie się gwałtownych zjawisk atmosferycznych obserwujemy od wielu lat.  Mają one niebagatelny wpływ na jakość życia i zdrowia mieszkańców naszego miasta, dlatego Kraków z taką determinacją i atencją zabiega o jak najszybsze wdrożenie zmian, które pomogą te skutki ograniczyć a w dłuższej perspektywie nawet zniwelować.

Aby osiągnąć ten ambitny cel potrzebne są szerokie zmiany systemowe i organizacyjne po stronie władz miasta i samorządu. Potrzebne jest także włączenie w nie społeczeństwa obywatelskiego, które je będzie wspierać: świadomych, dobrze wyedukowanych i zaangażowanych mieszkańców, także tych najmłodszych.

Dlatego ogromne znaczenie ma realizowanie już dziś działań edukacyjnych, adresowanych  do dzieci i młodzieży, zmierzających do podniesienia poziomu ich świadomości ekologicznej oraz kształtowania właściwych postaw.

Zachęcamy Państwa do podejmowania tych tematów podczas godzin wychowawczych, spotkań i dyskusji z dziećmi oraz młodzieżą.

Aby ułatwić podjęcie tego odpowiedzialnego zadania, dzielimy się z Państwem bazą dostępnych aktualnie źródeł bezpłatnych materiałów edukacyjnych o tematyce ekologicznej i proekologicznej.

Zapraszamy do ich wykorzystania.

Lekcje z klimatem

 

Klimada 2.0 materiały edukacyjne
Źródło: Klimada 2.0

 

pokaż metkę
Autor: Gospodarka komunalna
Osoba publikująca: Małgorzata Malina
Podmiot publikujący: Wydział Gospodarki Komunalnej
Data publikacji: 2021-03-02
Data aktualizacji: 2021-06-01
Powrót