Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

L'Olimpiade - najważniejsze wydarzenie tygodnia

„L’Olimpiade” - pierwszy w tym roku koncert z cyklu Opera Rara został uznany przez redakcję tygodnika „Przekrój” za jedno z najważniejszych wydarzeń tygodnia. Koncert już dzisiaj (20 stycznia, czwartek) o godz. 20.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.

„Swój trzeci sezon znakomity krakowski cykl Opera Rara zainauguruje polskim prawykonaniem „L’Olimpiade” Giovanniego Battisty Pergolesiego z 1735 roku. Czym się skończy rywalizacja dwóch przyjaciół konkurujących o mistrzostwo olimpijskie, a zarazem o rękę królewskiej córy? Jeśli lubicie hollywoodzkie kino, to już wiecie, ale i tak warto się upewnić. Tym bardziej, że Opera Rara zawsze ma swój niepowtarzalny smak” – czytamy w rekomendacji.

Koncert rozpocznie się w najbliższy czwartek (20 stycznia) o godz. 20.00 w Teatrze im. Juliusza Słowackiego. Wystąpią: Yetzabel Arias Fernandez (jako Megacle), Mary - Ellen Nesi (Licida), Monica Piccinini (Argene), Roberta Mameli (Aristea), Alessandra Visentin (Alcandro), Mirko Guadagnini (Clistene), Cyril Auvity (Aminta) oraz Accademia Bizantina. Orkiestrą dyrygować będzie Ottavio Dantone.

Uruchomiony w 2009 r. przez Krakowskie Biuro Festiwalowe cykl Opera Rara to  projekt prezentowania w Krakowie produkcji święcących triumfy na scenach najważniejszych teatrów operowych i festiwali na świecie. Już w pierwszym roku funkcjonowania Opera Rara zyskała miano „zachwytu i festiwalowego debiutu roku” wg „Rzeczpospolitej” oraz najciekawszego wydarzenia muzycznego (wraz z festiwalami Misteria Paschalia i Sacrum Profanum) w rankingu tygodnika „Polityka”. (KF/WAŚ)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-01-20
Data aktualizacji: 2011-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź