Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr KTO: dalekie podróże, bliskie oślnienia

Jubileuszowy – czterdziesty – sezon teatralny teatr KTO rozpoczął w Iranie. Swoje przedstawienia zaprezentował w tym roku w fantastycznych miejscach na całym świecie, od Kostaryki po Rumunię, Niemcy, Francję, Węgry, Kanadę i Koreę Południową. Zwieńczeniem tej wędrówki jest odkrycie olśniewającego miejsca teatralnego w Krakowie – kompleks Dolne Młyny.

Fot. materiały prasowe / teatr KTO

Właśnie tam, na ul. Dolnych Młynów, teatr KTO zaprasza na seans teatralny inspirowany życiem i twórczością Bohumila Hrabala, „Sprzedam dom, w którym już nie mogę mieszkać”. Poza działaniami na scenie, aktorzy anektują wszystkie możliwe przestrzenie, wprowadzają widzów w magiczny świat postaci Hrabala. Na scenie zaś oglądamy najważniejsze zdarzenia z życia człowieka: narodziny, chrzest, pierwsza komunia, ślub, pogrzeb, a wszystko pokazane w lekkiej, nienapuszonej, groteskowej formie. Ta teatralna historia opowiedziana jest w charakterystyczny dla KTO sposób – spektakl bez słów, w którym najważniejszym tworzywem są ciało aktora, ruch, gest i muzyka.

Spektakl będzie wystawiony dwukrotnie: we wtorek i środę, 28 i 29 listopada, o godz. 19.00, klub ZetPeTe, ul. Dolnych Młynów 10.

Gorąco polecamy!

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-11-24
Data aktualizacji: 2017-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź