Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

ShowOFF – nabór rozpoczęty!

Rozpoczął się nabór do kolejnej edycji Sekcji ShowOFF Miesiąca Fotografii w Krakowie. Do 9 lutego (niedziela) organizatorzy czekają na zgłoszenia projektów artystycznych wykorzystujących medium fotografii i/lub video-artu.

Tegorocznaodsłona Sekcji ShowOFF kontynuuje formułę konkursu otwartego dla młodych twórców z Polski i Europy Środkowo–Wschodniej. SO2014 to platforma swobodnej wypowiedzi artystycznej, umożliwiająca twórcom (często pierwszą w życiu!) profesjonalną prezentację prac przed szeroką, międzynarodową publicznością Miesiąca Fotografii w Krakowie.

Grono kuratorów SO2014 spośród nadesłanych zgłoszeń wybierze osiem projektów, które staną się podstawą do zaprezentowanych w maju 2014 wystaw indywidualnych. Każdy z Laureatów w ramach pracy nad wystawą weźmie udział w dedykowanych warsztatach oraz objęty zostanie profesjonalną opieką kuratorską.

Kuratorzy Sekcji ShowOFF2014, w tym roku to: Gunia Nowik i Patrick Komorowski – galeria Pola Magnetyczne, Warszawa; Ewa Tatar – Galeria Sztuki Współczesnej Bunkier Sztuki, Kraków; Nicolas Grospierre – fotografik, Warszawa; Agata Ubysz – Fundacja rozwoju fotografii Lookout, Warszawa.

Udział w naborze do Sekcji ShowOFF MFK2014 jest bezpłatny i otwarty dla każdego. Przesyłać można projekty fotograficzne lub/i multimedialne, zarówno te ukończone, jak i będące jeszcze w trakcie realizacji. Nie ma żadnych ograniczeń względem tematu czy techniki wykonania zdjęć lub materiałów video.

Aby zgłosić swój projekt należy wysłać go wraz z wypełnionym formularzem zgłoszeniowym na adres showoff@photomonth.com do północy 9 lutego 2014 roku. Formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz szczegóły dotyczące wydarzenia można znaleźć na stronie www.photomonth.com w zakładce ShowOFF2014.

12. edycja Miesiąca Fotografii w Krakowie potrwa od 15 maja do 15 czerwca 2014 r. Program główny festiwalu, którego kuratorem będzie Aaron Schuman, złożony będzie z trzech bloków: Sekcji eksperymentalnej, dziewięciu wystaw monograficznych prezentowanych w prestiżowych przestrzeniach wystawienniczych Krakowa oraz serii Spotkań mistrzowskich. Ponadto, jak co roku, zapraszamy na wystawy sekcji ShowOFF, Przegląd Portfolio, warsztaty oraz szereg festiwalowych wydarzeń towarzyszących.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-01-20
Data aktualizacji: 2014-01-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź