Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasto Literatury TOPem Roku!

Jak co roku dziennikarze Dziennika Polskiego podsumowali miniony rok i przyznali tytuły TOPów i WTOP roku w krakowskiej kulturze. Za najważniejsze i najbardziej prestiżowe wydarzenie roku uznano przyznanie Krakowowi tytułu Miasta Literatury UNESCO.

W uzasadnieniu podkreślano, że doceniono nie tylko rangę miasta na światowej mapie literatury, ale przede wszystkim jego potencjał. Tytuł ten jest bowiem zachętą, by zacząć działać z nowym rozmachem.

W zestawieniu pięciu najważniejszych wydarzeń kulturalnych w 2013 roku znalazły się także trzy festiwale: Off Plus Camera - który prezentuje wysoki poziom, zarówno jeżeli chodzi o opracowanie programu, jak i zapraszanych do Krakowa gości, Unsound – mający pozycję i grono wiernych fanów, a zarazem wciąż się rozwija, oraz Boska Komedia – który szybko zyskał wysoką rangę w teatralnym świecie.

Dziennikarze Dziennika Polskiego docenili także pierwszą edycję Nagrody im. Wisławy Szymborskiej, projekt Mall Wall Art, skok Opery Krakowskiej w prestiżowym rankingu portalu Operabase, „Drugi Dziennik" Jerzego Pilcha oraz wystawę „Matta. Człowiek i Wszechświat" w Muzeum Narodowym w Krakowie. Wśród nominowanych znalazło się również między innymi otwarcie Europeum, działalność Cricoteki, wystawa „Praca kobiety nigdy się nie kończy" w Międzynarodowym Centrum Kultury oraz projekty Kraków Film Commission.

Jednogłośnie WTOPĄ Roku uznano protest w Starym Teatrze.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-01-02
Data aktualizacji: 2014-01-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź