Komunikat archiwalny

3. Festiwal Muzyki Filmowej Wydarzeniem Roku

Już po raz trzeci Festiwal Muzyki Filmowej został uznany za Wydarzenie Roku w plebiscycie Resume 2010 organizowanym przez portal MuzykaFilmowa.pl.

3. Festiwal Muzyki Filmowej Wydarzeniem Roku
Fot. www.krakow.pl

Więc jednak hat-trick stał się rzeczywistością! Kraków po raz trzeci z rzędu odbiera nasze wirtualne laury dla Wydarzenia Roku, pokonując m.in. Londyn, Hollywood, Cymerię i Hansa Zimmera – którego miejmy nadzieję będzie można pewnego dnia zobaczyć w dawnej stolicy Polski. Ale to już pozostawiamy organizatorom kolejnych edycji tego unikatowego w skali kraju, jak i Europy wydarzenia. Póki co na horyzoncie czwarta odsłona, która z pewnością zapewni nam kolejne mnóstwo wrażeń i powalczy o laury za rok. – czytamy w uzasadnieniu.

Oprócz nagrody dla Festiwalu, zwycięstwo w kategorii - Najlepsza muzyka filmowa polskiego kompozytora – przypadło Bartoszowi Chajdeckiemu, za muzykę do serialu Czas Honoru. Przypominamy, iż kompozytor będzie gościem specjalnym tegorocznej edycji festiwalu. Koncert z udziałem gwiazd serialu oraz Bartosza Chajdeckiego odbędzie się 22 maja w hali ocynowni ArcelorMittal Poland.

Resume to jedyny tego rodzaju plebiscyt, w którym nominuje i wyróżnia grono zrzeszające krytyków zajmujących się wyłącznie zagadnieniami związanymi z muzyką filmową. Jury ocenia zarówno wydawnictwa zagraniczne, jak i wydarzenia na polskim rynku. W tym roku wyróżnienia przyznano po raz trzeci. Festiwal Muzyki Filmowej już dwukrotnie zdobył w nim tytuł Wydarzenia Roku. (KF)

Tagi: nagroda, muzyka

Pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Zobacz także