Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Muzyki Filmowej rozpoczęty!

Wielkie gwiazdy kina i muzyki filmowej, wśród nich m.in. Alberto Iglesias (twórca muzyki do większości filmów Pedro Almodovara oraz do oscarowego filmu Szpieg), Don Davis (autor muzyki do trylogii Matrix) oraz Jan AP Kaczmarek (nagrodzony Oscarem za muzykę do filmu Marzyciel) zainaugurowali na specjalnej konferencji prasowej tegoroczny FMF-Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie.

Podczas inauguracyjnej konferencji poinformowano, że na specjalne zaproszenie Alberto Iglesiasa, na Festiwal Muzyki Filmowej w Krakowie przyleci Tomas Alfredson - reżyser filmu Szpieg. To właśnie za muzykę do tej produkcji, Alberto Iglesias był nominowany do Oscara - najbardziej prestiżowej nagrody filmowego świata.

Tegoroczny, szósty już FMF-Festiwal Muzyki Filmowej potrwa cztery dni (do 29 września). Festiwal uroczyście został zainaugurowany koncertem w Filharmonii im. Karola Szymanowskiego. Zaprezentowana została muzyka Alberto Iglesiasa - laureata najważniejszych nagród filmowych, kompozytora współpracującego od 18 lat z Pedro Almodóvarem. Publiczność usłyszy muzykę z takich filmów jak m.in.: Volver, Skóra, w której żyję, Przerwane objęcia, Złe wychowanie, Volver, Porozmawiaj z nią, Wszystko o mojej matce, czy Szpieg).

W piątek, 27 września publiczność czekają dwa niezwykłe muzyczne wydarzenia: najpierw (o godz. 19.00) w Kościele św. Katarzyny zabrzmi muzyka do filmów jednego z najwybitniejszych niemieckich scenarzystów i reżyserów Wernera Herzoga, a o godz. 22.00 w Małopolskim Ogrodzie Sztuki – usłyszymy koncert islandzkiego producenta, kompozytora, muzyka i twórcy słynnej islandzkiej wytwórni Bedroom Community - Valgeira Sigurðssona.

Natomiast w sobotę (28 września) zapraszamy do hali ocynowni ArcelorMittal Poland na Wielką Galę Muzyki Filmowej. 10 kompozytorów na 10-lecie RMF Classic, podczas której zabrzmią utwory dziesięciu kompozytorów stworzone do najlepszych filmów, wielkich telewizyjnych produkcji oraz polskich i amerykańskich seriali. Udział w Gali potwierdziły takie gwiazdy światowego filmu jak: Alberto Iglesias, Don Davis, Craig Armstrong, Trevor Morris, Gavin Greeneway, Abel Korzeniowski, Jan A.P. Kaczmarek, James Newton Howard, Michał Lorenc i Diego Navarro. Sami twórcy zasiądą na widowni jako goście specjalni. A w finale - koncertowe wykonanie amerykańsko-australijskiej superprodukcji Matrix. Gościem honorowym wydarzenia i równocześnie dyrygentem będzie dwukrotny zdobywca nagrody Emmy, amerykański kompozytor muzyki filmowej, dyrygent i aranżer, autor muzyki do kultowej trylogii Matrix - Don Davis (Kiedy mężczyzna kocha kobietę, Za linią wroga, Ballistic, Dom na Przeklętym Wzgórzu, Park Jurajski III). Więcej o festiwalowych wydarzeniach: www.fmf.fm

konferencja FMF
konferencja FMF Tomasz Wiech
konferencja FMF
konferencja FMF Tomasz Wiech
konferencja FMF
konferencja FMF Tomasz Wiech
konferencja FMF
konferencja FMF Tomasz Wiech
konferencja FMF
konferencja FMF Tomasz Wiech
konferencja FMF
konferencja FMF Tomasz Wiech
konferencja FMF
konferencja FMF
konferencja FMF
konferencja FMF
konferencja FMF
konferencja FMF
pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-27
Data aktualizacji: 2013-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź