Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie imprezy walczą o tytuł Wydarzenia Roku w plebiscycie Radiowej Trójki

Festiwal Sacrum Profanum oraz Miesiąc Fotografii w Krakowie po raz kolejny walczą o miano Wydarzenia Roku w plebiscycie słuchaczy Radiowego Domu Kultury. Lista laureatów plebiscytu zostanie ogłoszona w sobotę 25 grudnia, po godz. 13, na antenie Radiowej Trójki.

W kategorii Wydarzenie Roku, oprócz festiwalu Sacrum Profanum i Miesiąca Fotografii w Krakowie, nominowane są także: „Tak jest” – wystawa Marcina Maciejowskiego w Krakowie, Open’er Festival, Międzynarodowy Festiwal Filmowy Era Nowe Horyzonty, OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka, Ars Cameralis, The Promised City oraz Polski Pawilon na EXPO 2010. Słuchacze Radiowej Trójki zdecydują także, kto zwycięży w kategorii Książka Roku i Płyta Roku.

Plebiscyt został ogłoszony po raz szósty. Po raz pierwszy Radiowy Dom Kultury przyzna własną nagrodę – Kulturysty Roku. W tej kategorii nominowana jest m.in. krakowska artystka Cecylia Malik za projekt „365 drzew” (za to, że z teoretycznie banalnego pomysłu wspinania się codziennie na jedno drzewo zbudowała niezwykły projekt artystyczny skupiający uwagę na wielu ważnych dla naszego życia problemach – od związku człowieka z naturą po odkrycie w sobie najprostszej, dziecięcej radości).

Zwycięzcy otrzymają dyplomy zaprojektowane przez młodego znakomitego grafika, Jaremę Drogowskiego. Dla słuchaczy Trójki Instruktorzy RDK przygotowali wyjątkowe nagrody-niespodzianki. Pełna lista nominowanych w plebiscycie jest dostępna na stronie internetowej www2.polskieradio.pl/trojka/rdk/ankiety/. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-12-16
Data aktualizacji: 2010-12-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź