Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielka Parada Smoków [ZDJĘCIA]

Już po raz trzynasty, w ramach Święta Miasta Krakowa, kolorowy korowód smoków przemaszeruje ulicami Starego Miasta, a jego bohaterowie wezmą udział w Konkursie na Najpiękniejszego Smoka Parady! W zeszłorocznej Paradzie wzięło udział ponad 30 smoków animowanych przez prawie 1200 dzieci! W tym roku będzie nas jeszcze więcej!

Tematem przewodnim tegorocznej Parady jest kultura Małopolski – kontynuowana przez wieki tradycja, jak też nowe zwyczaje i zjawiska kultury małopolskich miast, wsi i miasteczek!

Nastąpi więc wielkie starcie TRADYCJI z NOWOCZESNOŚCIĄ!

Jak będą wyglądały krakowskie obwarzanki za 100 lat? Z czego w przyszłości będą budowane lipnickie palmy wielkanocne? Jakie wzory będą pojawiać się na zalipiańskich domach? Czy skończy się sól w bocheńskiej kopalni i czy Parada Smoków będzie miała swoją setną edycję?

Wspólnie będziemy szukać odpowiedzi na te pytania i zastanawiać się, które elementy małopolskiej kultury przetrwają w niezmienionej formie, które ulegną próbie czasu, a które stworzą nową regionalną tradycję.

Zapraszamy na niezwykły weekend pełen smoczych atrakcji!

Smoczy weekend rozpoczął Smoczy Piknik Rodzinny pod Jogowieżą na Bulwarach Wiślanych, który potrwa cały weekend. Przygotowaliśmy mnóstwo atrakcji: rodzinną grę terenową „Po Małopolsce ze smokiem Pomponem", wesołe miasteczko, V Przegląd Artystyczny „O Smocze Jajo", a także koncerty. Specjalnie dla fanów smoków wystąpią: Joanna Słowińska, Vladimirska, The Silver Owls, The White Camel, Pora Wiatru.

Ukoronowaniem pierwszego dnia smoczego święta było, zapierające dech w piersiach Wielkie Widowisko Plenerowe na Wiśle, podczas którego gigantyczne, unoszące się w powietrzu smoki, zatańczyły przy muzyce, sztucznych ogniach i laserach.

Więcej na www.groteska.pl oraz www.paradasmokow.pl

PROGRAM PARADY SMOKÓW

pokaż metkę
Autor: ANNA WAŚKOWSKA
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-05-27
Data aktualizacji: 2013-06-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź