Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dwurnik na Wawelu

„Bitwy pod Grunwaldem” Edwarda Dwurnika to tytuł wystawy, która w czwartek (28 października) o godz. 13 zostanie otwarta na Wawelu. Przygotowują ją Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie wspólnie z Zamkiem Królewskim na Wawelu.

Edward Dwurnik należy do nielicznych malarzy współczesnych podejmujących zagadnienia historyczne. Historia pojawia się aż w dwustu obrazach i w paru tysiącach rysunków. Często szokując formą i środkami wyrazu, jak żaden ze współczesnych twórców, Dwurnik konsekwentnie podejmuje dialog z dziedzictwem narodowej sztuki.

Muzeum Sztuki Współczesnej nieprzypadkowo przygotowuje wystawę na Wawelu i nie chodzi tu tylko o fakt, że prezentowanie prac współczesnych artystów ma już na Zamku Królewskim ugruntowaną tradycję. Ważne jest także to, że w 2010 r. obchodzona jest rocznica 600-lecia bitwy pod Grunwaldem. Zamek Królewski na Wawelu aktywnie włączył się w te obchody, a jednym z najważniejszych działań była organizacja wystawy Na znak świetnego zwycięstwa. Wystawa Bitwy pod Grunwaldem zostanie umieszczona w tych samych salach, w zachodnim skrzydle zamku.

Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od 29 października 2010 r. do 17 stycznia 2011 r. Jej kuratorem jest Maria Anna Potocka, a koordynatorami: Aneta Giebuta i Delfina Piekarska. Dodatkowe informacje są dostępne na stronach internetowych: www.mocak.com.pl, www.wawel.krakow.pl. (KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-10-28
Data aktualizacji: 2010-10-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź