Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Festiwal Chórów Dziecięcych w Filharmonii Krakowskiej

Podobnie jak miało to miejsce w roku ubiegłym, w maju Filharmonia im. Karola Szymanowskiego organizuje czwartą edycję Festiwalu Chórów Dziecięcych. Tegoroczne wydanie festiwalu obejmuje swoim zasięgiem zarówno Kraków, jak i mniejsze ośrodki w Małopolsce – Tuchów, Dąbrowę Tarnowską i Wieliczkę.

Fot. materiały prasowe/Adam Golec

Festiwal zainaugurował Chór V Liceum Ogólnokształcącego im. Augusta Witkowskiego w Krakowie prowadzony przez Ewę Pasek. 19 maja o godz. 19.00 wystąpił w oddalonym o 100 kilometrów od Krakowa Tuchowie, w Bazylice pw. Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. 21 maja o godz. 18.30 w Kościele NMP Szkaplerznej w Dąbrowie Tarnowskiej, odbył się koncert Chóru Chłopięcego Pueri Cantores Sancti Joseph pod dyrekcją Agaty Nawrot i Agnieszki Pawlisz, z towarzyszeniem organów.

W finale festiwalu, 25 maja o godz. 18.00 w sali koncertowej Filharmonii im. K. Szymanowskiego w Krakowie, wystąpią wszystkie zaproszone formacje wraz z zespołami Filharmonii – Chórem Chłopięcym i Dziewczęcym, Ukraińskim Chórem Dziecięcym oraz Chórem Społecznym działającym przy instytucji. Zespołom chóralnym towarzyszyć będzie Krakowska Młoda Filharmonia – orkiestra Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie pod batutą Tomasza Chmiela. Podczas koncertu wieńczącego czwartą edycję festiwalu wykonane zostanie „Przybycie królowej Saby” z oratorium „Solomon” Haendla, „Missa Sancti Aloysii” Michaela Haydna – młodszego brata Josepha oraz „Missa brevis in C” Mozarta. Na zakończenie tradycyjnie odśpiewane zostanie radosne „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” Georga Friedricha Haendla.

Festiwal Chórów Dziecięcych to nie tylko koncerty, ale także warsztaty chóralne, które przynoszą uczestniczącym w nich zespołom bogate doświadczenie wspólnego wielogłosowego śpiewu. To również wydarzenia towarzyszące, jak chociażby koncert chóralny zespołów wokalnych Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych im. M. Karłowicza w Krakowie (17 maja), czy Koncert wiosenny Zespołu Szkół Muzycznych w Wieliczce, który odbędzie się w Centrum Rekreacyjno-Edukacyjnym Solne Miasto w Wieliczce (25 maja).

Szczegóły oraz harmonogram dostępne na stronie festiwalu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-17
Data aktualizacji: 2024-05-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź