Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Teatr Figur zaprasza na spektakl „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”

Kraków bez kamienic, brukowanych ulic i widoku na Wawel? Bez smoka, Lajkonika i kawy na rynku? Tak! W spektaklu Teatru Figur „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”, który odbędzie się dziś, 21 kwietnia o godz. 20.00, widzowie przeniosą się na dalekie peryferie, gdzie o krakowskim smoku nikt już nie pamięta, a Lajkonik to po prostu paluszki.

Fot. Andrzej Pietyra

Spektakl udowadnia, że Kraków jest równie bogaty w opowieści, bohaterów i wydarzenia, co centrum. Krakowskie osiedla to przecież cały świat w pigułce. Znajdziemy tu miłosne rozterki, kryminalne historie, wojnę gangów, duchy targowiska, osiedlowych oryginałów, marzenia dzieci.

– Koncepcja spektaklu zakładała stworzenie przedstawienia o mieszkańcach Krakowa i ich Krakowie. Miała to być opowieść o mieście, którego nie ma w przewodnikach, nie widnieje na pocztówkach. O mieście utkanym ze wspomnień, marzeń, plotek i powtarzanych od dekad miejskich legend – mówi reżyserka spektaklu i dyrektorka artystyczna Teatru Figur, Dagmara Żabska.

Do udziału w realizacji przedstawienia zostali zaproszeni mieszkańcy Krakowa, a spektakl powstał na podstawie ich historii i opowieści.

Dowiedz się więcej na temat spektaklu „Strefa bezpłatnego parkowania, czyli osiedlowe love”.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-04-04
Data aktualizacji: 2024-04-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź