Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Filmy w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard Off Camera 2024

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Festiwalu Mastercard Off Camera o nagrodę w wysokości 100 000 zł co roku ubiega się dziesięć najbardziej intrygujących, ciekawych i wartościowych rodzimych produkcji. Organizatorzy przedstawiają pierwsze pięć z nich. Te różnorodne filmy nie tylko biorą pod lupę złożoność ludzkich emocji i relacji, ale także kulturowe i społeczne aspekty Polski i jej historii.

Fot. materiały prasowe

W Konkursie Polskich Filmów Fabularnych Mastercard Off Camera prezentowane jest to, co w rodzimej kinematografii ostatniego roku jest najciekawsze, najbardziej oryginalne i jednocześnie uniwersalne. W każdej edycji największego święta kina niezależnego w tej części Europy dziesięć fabuł walczy o Nagrodę w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych w wysokości 100 000 złotych. Zostanie ona przyznana przez międzynarodowe jury. Konkurs podczas 16. edycji Mastercard Off Camera wygrał film „Tata”. w reżyserii Anny Maliszewskiej Poniżej pięć filmów, które mają szansę na nagrodę podczas 17., tegorocznej edycji imprezy:

  • „Błazny”, reżyseria: Gabriela Muskała
  • „Chcesz pokoju, szykuj się do wojny”, reżyseria: Agnieszka Elbanowska
  • „Doppelgänger. Sobowtór”, reżyseria: Jan Holoubek
  • „Kos”, reżyseria: Paweł Maślona
  • „Lęk”, reżyseria: Sławomir Fabicki.

Już wkrótce organizatorzy zaprezentują pozostałe filmy pokazywane w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych i w Konkursie Głównym „Wytyczanie Drogi”, a także szczegółowy program wydarzeń: seansów w kinach, pokazów plenerowych oraz pokazów specjalnych z udziałem gości. Mastercard Off Camera 2024 rozpocznie się już 26 kwietnia.

Szczegóły na offcamera.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-04-02
Data aktualizacji: 2024-04-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź