Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska premiera „Filmu dla kosmitów”

Dziś o godzinie 18.00 w Kinie Pod Baranami odbędzie się krakowska premiera „Filmu dla kosmitów”. Seans zakończy dyskusja, w której wezmą udział twórcy obrazu, m.in. reżyser i scenarzysta Piotr Stasik, autor zdjęć Nicolás Villegas Hernández oraz drugi reżyser Zuzanna Olbinska. Rozmowę moderować będzie Dagmara Romanowska. Film powstał w koprodukcji z KBF w ramach Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

Fot. Krakowskie Biuro Festiwalowe

O filmie: Trzynastoletni, zamknięty w sobie, ale bardzo pomysłowy Jeremi całe dnie spędza z telefonem w ręce, tworząc filmy i wrzucając je do sieci. Kiedy mama zawozi go na wakacje do dziadka, chłopiec zaszywa się w leśnym domku na drzewie. Gdy wszystko wskazuje na to, że zanudzi się tam na śmierć, na jego drodze staje… robot, który przekazuje mu misję do wykonania: wypełniając tajemnicze polecenia, ma stworzyć film, który poleci w kosmos! Jest tylko jeden problem – jedno z zadań polega na tym, że trzeba znaleźć sobie kogoś do pomocy… Czy Jeremi, któremu nigdy nie brakuje niesamowitych pomysłów, otworzy się na innych i odważy na prawdziwą przyjaźń?

Reżyserem oraz autorem scenariusza „Filmu dla kosmitów” jest Piotr Stasik, laureat wielu nagród i wyróżnień filmowych. Na swoim koncie ma m.in. Polską Nagrodę Filmową „Orzeł”, Złote Grono oraz nominację do Europejskiej Nagrody Filmowej. Producentem filmu jest Telemark a za dystrybucję odpowiedzialna jest TVP Dystrybucja Kinowa. Produkcja trafi do kin w całej Polsce już dziś.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-04-02
Data aktualizacji: 2024-04-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź