Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia w Galerii IMO

Już dziś o godz. 17.30 w salach Galerii IMO w Starym Sączu odbędzie się wernisaż trzeciej już wystawy z cyklu: Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia. Wystawa ta stanowi kontynuację zapoczątkowanego 5 stycznia w Galerii Białej NCK w Nowej Hucie w Krakowie  wydarzenia artystycznego poświęconego twórczości absolwentów Pracowni Malarstwa prowadzonych w latach 1972–2011 przez profesora Jacka Waltosia jednego z najwybitniejszych twórców sztuki polskiej, który pracował na Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie oraz Akademii Sztuk Pięknych w Poznaniu – dzisiejszy Uniwersytet Artystyczny im. M. Abakanowicz.

Fot. J. Sztuka

Wydarzenie to w swoim zamyśle obejmuje okres 40 lat praktyki dydaktycznej profesora i skupia się na połączeniu artystów, którzy edukację zdobywali na obu wymienionych uczelniach, które kreowały i do dzisiaj prezentują zupełnie odrębne postawy artystyczne. Próba integracji podczas wspólnych ekspozycji różnorodności języka autorów pochodzących z obu tych środowisk artystycznych, jest ciekawym doświadczeniem, nie tylko dla samych zainteresowanych artystów, którzy nigdy dotąd nie wystawiali wspólnie ze sobą, jak również dla Profesora Jacka Waltosia, który po latach spotyka się ze swoimi studentami, dziś dojrzałymi już twórcami. Przede wszystkim jednak kolejna  z cyklu będzie  ciekawym doświadczeniem dla widzów, koneserów sztuki, przyszłych adeptów Akademii Sztuk Pięknych dla których możliwość spotkania z taką różnorodnością języka wypowiedzi autorów, zdobywających swoją wiedzę i budujących swój artystyczny warsztat pod okiem Profesora Jacka Waltosia, może być doskonałym spectrum poszukiwań i analiz wizualnych, dzięki którym tradycja akademickiej edukacji ma szansę na przetrwanie dla kolejnych pokoleń.

Wydarzenie Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia stanowi cykl 7 wystaw, który przez cały rok 2024 oraz w 2025 będzie wędrował po galeriach w całej Polsce. Drugą odsłonę wystawy zaprosiła do siebie Galeria BWA w Pile, gdzie wydarzenie zostało bardzo dobrze przyjęte i cieszyło się dużym zainteresowaniem widzów. Kolejny trzeci już wernisaż wystawy odbędzie się w Starym Sączu, w jednej z najpiękniejszych galerii w Polsce. Jako organizatorka mam ogromną nadzieję na pozytywne przyjęcie wystawy w takim miejscu.

Wystawom ma towarzyszyć specjalnie zaprojektowany na tę okazję katalog zatytułowany: Nieprzerwany dialog. Studenci Profesora Jacka Waltosia.

Wernisaż wystawy odbędzie się dziś o godz. 17.30 w Galerii IMO w Starym Sączu. Wystawa potrwa do 5 maja.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-04-02
Data aktualizacji: 2024-04-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź