Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Weekend krakowianek" w Muzeum Inżynierii i Techniki

Muzeum Inżynierii i Techniki w ramach „Miesiąca krakowianek 2024” zaprasza na wyjątkowe, weekendowe aktywności, w których przede wszystkim uczestnicy skupią się na kobietach. Tylko do dziś, 10 marca będzie można wziąć udział w wyjątkowym oprowadzaniu, jak również w warsztatach patynowania. Tematyka jest na tyle ciekawa, że zainteresuje nie tylko kobiety.

Fot. materiały prasowe
  • niedziela, 10 marca, godz. 15.00 – Warsztaty patynowania (nie tylko) dla kobiet – zajęcia dla dorosłych

Warsztaty patynowania poprowadzi Magdalena Janas, konserwatorka muzealiów, specjalizująca się w konserwacji obiektów techniki. W czasie zajęć będzie można poznać tajniki nanoszenia tradycyjnych patyn na powierzchnie wykonane z miedzi. Warsztaty rozpocznie krótki wstęp teoretyczny na temat procesów korozyjnych, chemicznej natury patyny oraz historii patynowania obiektów metalowych, w celu ich zabezpieczenia, a także nadania dodatkowych wartości artystycznych. Następnie uczestnicy przystąpią do praktyki i na specjalne płytki wykonane z miedzi, będą mogli przelać swoją artystyczną wizję. Pod koniec warsztatów płytki zostaną umieszczone na chwilę w komorze klimatycznej, aby przyspieszyć proces powstawania patyny na powierzchni.

Aby wziąć udział w warsztatach nie trzeba mieć doświadczenia plastycznego, będą one odpowiednie zarówno dla początkujących, jak i zaawansowanych artystek/artystów. Muzeum zapewnia wszystkie materiały, a także wyposażenie ochronne.


Prosimy o rezerwację miejsc. Zgłoszenia przyjmowane są od wtorku do soboty w godzinach od 9.00–17.00:

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-01
Data aktualizacji: 2024-03-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź