Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Niebieski ptak” w Teatrze Groteska

Od 2 marca na deskach Teatru Groteska można oglądać spektakl „Niebieski ptak”. To baśniowa opowieść o dwójce rodzeństwa, która nieoczekiwanie wyrusza w zagadkową i niebezpieczną podróż. Ich misją jest odnalezienie tajemniczego Niebieskiego Ptaka, potrzebnego natychmiast w bardzo ważnej sprawie. Jakiej? Po co? Dlaczego i dla kogo?

Fot. Bartek Warzecha

U boku Tyltyla i jego siostry Mytyl będzie podążać rozgadany (ale nie wyszczekany!) Pies, przebiegły Kot, a nawet całkiem żywi Ogień i Woda. Dokąd zaprowadzi ich Światło? Kogo spotkają w Krainie Wspomnień i co pokaże im Noc? Czy wbrew prawom natury zdołają odkryć nieodkryte i uchwycić nieuchwytne?

„Niebieski ptak” to dramat belgijskiego noblisty Maurice’a Maeterlincka rozgrywający się w niesamowitej scenerii – między jawą i snem, tym co realne i wyobrażone, możliwe i niemożliwe. Niezwykłe spotkania i zdarzenia z udziałem dwójki bohaterów pełne są ukrytych znaczeń i fundamentalnych pytań o szczęście, sens życia, relacje człowieka z otaczającym go światem. 

W adaptacji przygotowanej dla Teatru Groteska uniwersalne przesłania płynące z wybitnego dzieła Materlincka nazywanego „poetą tajemnicy” mają mocny kontekst współczesny i korespondują z wyzwaniami dnia dzisiejszego w naszym najbliższym otoczeniu.

Dodatkowe informacje na stronie Teatru Groteska.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-03-01
Data aktualizacji: 2024-03-04
Powrót

Zobacz także

Znajdź