Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miłośnicy nordic walking wystartują podczas weekendu maratońskiego

Po dwóch latach systematycznych treningów nordic walking „Chodźże z nami!” nadszedł czas, aby spacer z kijami przenieść na wyższy poziom. 21 lutego rozpoczęły się zapisy do Czaniecki Cracovia Walkathon – wydarzenia, które odbędzie się 13 kwietnia, w przeddzień 21. Cracovia Maratonu. To wyjątkowa propozycja dla wszystkich, którzy kochają nordic walking i chcą sprawdzić się w rywalizacji na dystansie 4,2 km.

Czaniecki Cracovia Walkathon
Fot. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie

Weekend, podczas którego odbywa się Cracovia Maraton, to nie tylko gratka dla amatorów dystansu maratońskiego. Tradycją jest, że w trakcie dwudniowego święta biegania rywalizują wielbiciele krótszych dystansów oraz miłośnicy jazdy na rolkach. W tym roku specjalnie dla zwolenników chodzenia z kijami przygotowano Czaniecki Cracovia Walkathon!

Czaniecki Cracovia Walkathon odbędzie się w sobotę, 13 kwietnia, o godz. 13.30. Do pokonania będzie dystans 4,2 km wokół Błoń.

21 lutego rozpoczęło się przyjmowanie zgłoszeń do udziału w wydarzeniu. Zapisy odbywają się poprzez formularz zgłoszeniowy. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie prosi o zapoznanie się z regulaminem wydarzenia przed dokonaniem rejestracji.

Limit uczestników wydarzenia wynosi 500 osób. Organizatorzy nie zapewniają pomiaru czasu i nagród – liczy się udział w wydarzeniu, integracja środowiska nordic walking i dobra zabawa. W ramach opłaty startowej wynoszącej 40 zł, uczestnicy otrzymają koszulkę bawełnianą, pakiet regeneracyjny oraz medal na mecie.

Nordic walking z roku na rok zyskuje na popularności. Jeśli nie czujecie się na siłach rozpocząć przygody z bieganiem, a chcecie zadbać o zdrowie i aktywnie spędzić czas, stańcie na starcie Czaniecki Cracovia Walkathon.

Firma Czanieckie Makarony Sp. z o.o. od lat angażuje się w biegi wchodzące w skład Królewskiej Triady Biegowej. W tym roku nie tylko dostarczy makaron dla uczestników imprez odbywających się podczas weekendu maratońskiego, ale także została sponsorem tytularnym Czaniecki Cracovia Walkathon.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-02-21
Data aktualizacji: 2024-03-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź