Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sportowa misja miasta

W życiu każdego współczesnego społeczeństwa ważną rolę odgrywa sport i rekreacja, związane z dbałością o zdrowie, budowę i postawę ciała, rozwój sprawności i wydolności fizycznej. Sport ma także ogromny wpływ na kształtowanie charakterów dzieci i młodzieży, kształtuje wzorce osobowe i postawy społeczne. Daje możliwość rozwoju zainteresowań, które często stając się alternatywną formą spędzania czasu wolnego, przeradzają się w życiową pasję.

W Krakowie rozwój sportu jest traktowany jako jedno z kluczowych działań podnoszących jakość życia. Miasto, poprzez Wydział Sportu, realizuje szereg programów sportowych, np. „Mój Trener”, „Sport przeciw wykluczeniom", „Animator Sportu”, "Młodzieżowe Spotkanie z Lekką Atletyką", "Rugby dla każdego", "Akademia Przedszkolaka", "Cyklokrakowianie" czy „Krakowska Olimpiada Młodzieży”. Ponadto Miasto rokrocznie wspiera wiele projektów sportowo-rekreacyjnych, inicjowanych przez kluby i organizacje sportowe oraz organizuje własne wydarzenia sportowo-rekreacyjne.

Wszystkie te działania realizowane są w oparciu o Program Rozwoju Sportu w Krakowie. Głównym celem tego programu jest organizowanie życia sportowego Miasta na najwyższym możliwym poziomie.

 

ZADANIA PUBLICZNE O CHARAKTERZE LOKALNYM LUB REGIONALNYM

pokaż metkę
Osoba publikująca: Jerzy Gąsiorowski
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2012-01-10
Data aktualizacji: 2020-09-24
Powrót