Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Sport łączy pokolenia, integruje rodziny

Przejdź do:

OPIS PROGRAMU >>>
AKTUALNOŚCI >>>

 

Wydział Sportu Urzędu Miasta Krakowa wraz z Krakowską Szkołą Wushu uruchomił w 2019 r. pilotażowo nowatorski program sportowy pn.: „Sport łączy pokolenia, integruje rodziny”, którego realizacja odbyła się w okresie od 29 kwietnia 2019 r. do 28 września 2019 r.  

Program zakładał systematyczny i powszechny udział dzieci i ich rodziców w zajęciach sportowych z zakresu Kung Fu, Wushu wraz z elementami gimnastyki oraz podstawy samoobrony dla dorosłych.

Zajęcia miały na celu aktywizację fizyczną dzieci i młodzieży szkolnej, przeciwdziałanie przemocy, agresji interpersonalnej i uzależnieniom oraz profilaktykę wad postawy, nadwagi, otyłości i integrację międzypokoleniową.

 

 Głównymi celami i zadaniami programu były m.in.:

  • Wspieranie rozwoju dzieci i młodzieży poprzez zwiększenie ich aktywności ruchowej prowadzącej do poprawy sprawności fizycznej, zdolności motorycznych, stanu zdrowia i związanej z nim jakości życia.
  • Edukacja dzieci i młodzieży, a także rodziców z zakresie higienicznego trybu życia.
  • Przeciwdziałanie patologiom społecznym, zwłaszcza przemocy, agresji interpersonalnej i uzależnieniom wśród dzieci i młodzieży, pomoc dzieciom ze środowisk zubożałych czy dotkniętych patologią społeczną.
  • Stworzenie dzieciom i młodzieży możliwości uczestniczenia w zorganizowanych, systematycznych i atrakcyjnych zajęciach sportowych.
  • Możliwość integracji grup podczas ćwiczeń, a przede wszystkim przez uczestniczenie w zajęciach rodziców, wpływając tym samym na zacieśnienie więzi rodzinnych.
  • Zaangażowanie rodziców we wzmacnianie więzi rodzicielskich poprzez realizację wspólnych zainteresowań.

 

AKTUALNOŚCI:

Zajęcia prowadzone są w formie on-line oraz w formie stacjonarnej, szczegóły w linku poniżej:
http://ksws.pl/sport_laczy_pokolenia_integruje_rodziny.html

 

 

 

 

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Jakub Papierz
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
powrót