Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Spotkajmy się na korcie!

Triumf Igi Świątek we French Open spowodował, że oczy wielu Polek i Polaków były zwrócone w telewizory. Nie było inaczej w przypadku sukcesów Agnieszki Radwańskiej, Magdy Linette czy Hurberta Hurkacza. Dzięki nowemu, miejskiemu programowi sportowemu „Tenis w Krakowie” dzieci rozpoczynające swoją przygodę z tenisem ziemnym, mają okazję pójść w ich ślady.

Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy

Program miejski „Tenis w Krakowie” oparty jest o formułę ,,Tenis 10”, która zakłada podział na pięć kategorii wiekowych. Każdą „kolorową” kategorię wiekową cechują inne przepisy gry, wymiary kortu, rakiety, założenia rozwoju oraz systemu współzawodnictwa. Poziom czerwony, realizowany w ramach programu „Tenis w Krakowie”, adresowany jest do uczniów krakowskich szkół podstawowych z klas 1-2. Jego ideą jest zaprezentowanie tenisa ziemnego jako dyscypliny atrakcyjnej i dostępnej dla każdego.

Czas trwania tych bezpłatnych zajęć tenisowych to 45 minut tygodniowo, w godzinach 8:00 – 11:45, od poniedziałku do piątku, dla każdej zgłoszonej pierwszej lub drugiej klasy szkoły podstawowej w roku szkolnym 2021/2022. Maksymalna liczba dzieci w grupie to 30 osób. Realizatorem przedsięwzięcia jest Krakowski Szkolny Ośrodek Sportowy, a zajęcia odbywają się na jednej z najnowocześniejszych hal tenisowych w Krakowie, przy alei Powstania Warszawskiego 6.

Więcej informacji o zapisach na zajęcia, znajduje się na stronie KSOS

Zdobądź nowe umiejętności i zostań mistrzem tenisa ziemnego!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-13
Data aktualizacji: 2022-04-29
Powrót