Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Już w tę niedzielę 15. Bieg Trzech Kopców!

2022-09-29

W najbliższą niedzielę, 2 października odbędzie się 15. Bieg Trzech Kopców. Uczestnicy jubileuszowej edycji Międzynarodowych Otwartych Mistrzostw Krakowa w Biegu Górskim wystartują o godz. 10.30 pod kopcem Krakusa i pokonają 13-kilometrową trasę pod kopiec Piłsudskiego.

Skwer WOŚP w parku Żeromskiego otwarty

2022-09-29

Skwer znajdujący się w nowohuckim parku Żeromskiego od dziś jest skwerem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Ten symboliczny gest to rodzaj podziękowania fundacji Jerzego Owsiaka za działania na rzecz ochrony i promocji zdrowia. Miejsce nieprzypadkowe, bo w bliskim sąsiedztwie szpitala im. S. Żeromskiego, który, jak wiele innych placówek medycznych w Polsce, jest beneficjentem czerwonego serduszka WOŚP.

Piknik dla seniorów na Bagrach

2022-09-29

We wtorek, 4 października, na terenie rekreacyjnym przystani żeglarskiej Horn przy ul. Koziej 22 odbędzie się Piknik Senioralny. W programie między innymi zajęcia artystyczne, taneczne, wspólne śpiewanie szant i pieczenie kiełbasek. Start o godz. 10.00.

Słoneczne Przestrzenie Wsparcia już działają! Oferują pomoc psychologiczną dzieciom i dorosłym

2022-09-29

Za sprawą współpracy Miasta Krakowa z UNICEF powstały wyjątkowe miejsca. SŁOŃCE – Słoneczne Przestrzenie Wsparcia to osiem miejsc w różnych lokalizacjach Krakowa, w których z pomocy psychologów, pedagogów i logopedów mogą korzystać dzieci z Ukrainy, jak i ich polscy rówieśnicy. To także miejsca pełne dodatkowych aktywności dla rodziców, nauczycieli oraz asystentów wielokulturowych.

Powrót do pracy po amputacji – wykorzystaj swoją szansę!

2022-09-29

Amputacja zmieniła Twoje życie? Nie możesz już pracować w dotychczasowym zawodzie? Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych podpowie Ci, jak możesz się przekwalifikować i znaleźć pracę w nowym zawodzie!

Seniorze, zaszczep się przeciw grypie!

2022-09-28

Sezon jesienny to czas wzrostu zachorowalności na grypę. Aby zapobiec tej chorobie, Kraków kontynuuje program bezpłatnych szczepień ochronnych dla osób po 65. roku życia.

Zatańcz i poćwicz w parku Jordana!

2022-09-27

Zieleń i ruch to doskonałe połączenie! Zgodni są w tym uczniowie Zespołu Szkół Energetycznych, którzy w ramach kampanii „Kraków w formie” już po raz drugi zachęcają do wspólnych aktywności taneczno-sportowych w parku Jordana. Belgijka, polonez, a może turniej piłki nożnej? Bądź z nami w formie i przyłącz się do zabawy już w poniedziałek, 3 października, o godz. 11.00.

Trenuj w Krakowie! 1 października zajęcia rolkarskie

2022-09-27

Już jutro, 1 października zapraszamy na bezpłatne zajęcia „Rolkuj z nami!”, które odbędą się w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, wpisującego się w miejską kampanię „Kraków w formie”. W treningu mogą wziąć udział wszyscy miłośnicy jazdy na rolkach od 6 roku życia. Obowiązują zapisy i limit zgłoszeń – 30 osób.

Sportowa jesień na boiskach przy Trasie Łagiewnickiej

2022-09-28

Trasa Łagiewnicka to nie tylko trakt komunikacyjny, ale i przestrzeń oddana pieszym! Teren bezpośrednio nad tunelem, który prowadzi między ul. Zakopiańską a ul. Grota-Roweckiego stał się miejscem rekreacji i sportu. W niedzielę, 2 października, nie zabraknie tam ruchowych aktywności – m.in. trening fitness, kung-fu, a także pokazy gry drużyny Kraków Lacrosse Kings. A to wszystko w ramach miejskiej kampanii „Kraków w formie”.

Siatkarskie emocje wracają do Krakowa!

2022-09-27

W środę, 5 października, siatkarze ukraińskiego klubu Barkom Każany Lwów rozegrają pierwsze spotkanie w hali widowiskowo-sportowej Suche Stawy, w której w sezonie 2022/2023 PlusLigi będą podejmować rywali. W swoim debiucie w Krakowie lwowski zespół prowadzony przez łotewskiego selekcjonera reprezentacji Ukrainy Ugisa Krastinsa zmierzy się z Asseco Resovią Rzeszów.

Znajdź