Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Ekipa „The Grand Tour” w Krakowie

2022-06-25

Jeremy Clarkson, Richard Hammond i James May odwiedzili Kraków. Ekipa słynnych dziennikarzy kręci w Polsce zdjęcia do kolejnych odcinków popularnego show „The Grand Tour”.

barszcz Sosnowskiego

Zgłoś, jeśli zauważysz barszcz Sosnowskiego

2022-06-24

Podczas letnich wycieczek i spacerów w szczególności w pobliżu rzek, możemy spotkać barszcz Sosnowskiego. Jest to inwazyjny gatunek obcy rozpowszechniony na szeroką skalę, stanowiący zagrożenie dla bioróżnorodności oraz życia i zdrowia ludzi.

Weź udział w programie mikrograntów „Generacja V4”

2022-06-24

Ruszyła pilotażowa edycja programu mikrograntów „Generacja V4”. Program ten oferuje granty na krótkoterminową mobilność młodzieży w wieku 14-30 lat w regionie państw Grupy Wyszehradzkiej (V4, tj. Polska, Czechy, Węgry i Słowacja) i jego bezpośrednim sąsiedztwie. Projekty można składać do 1 sierpnia.

Gdzie nad wodę w wakacje w Krakowie?

2022-06-22

Wypoczynek nad wodą to idealny sposób na spędzenie wolnego czasu w upalne dni. Zobacz, gdzie podczas wakacji zrelaksujesz się w Krakowie. Przedstawiamy kilka propozycji, gdzie w mieście można wypocząć latem.

Leśne kąpiele dla osób w wieku 50+

2022-05-26

Śpiew ptaków, zapach mchu, widok okazałych drzew! Wizyta w lesie to prawdziwa uczta dla zmysłów, dlatego śmiało możemy ją nazwać leśną... kąpielą! Zapraszamy osoby po 50. roku życia do udziału w terapeutycznych spacerach przyrodniczych w Lesie Wolskim. Udział w wydarzeniu jest nieodpłatny, obowiązują zapisy. Kolejne spotkanie już 1 lipca.

Wakacyjne szkolenia z asertywności, profilaktyki uzależnień i panowania nad stresem

2022-06-22

Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie w okresie wakacji zaprasza dzieci i młodzież na szkolenia związane z profilaktyką uzależnień. Tematyka szkoleń jest bardzo szeroka, ponieważ obejmuje obszary związane nie tylko ze zdrowiem, ale także pozwoli rozwinąć umiejętności społeczne, które mogą uchronić przed uzależnieniami.

Wakacyjne bilety do Parku Wodnego z rabatem

2022-06-22

W trakcie tegorocznych wakacji, podobnie jak w latach ubiegłych, dzięki specjalnym kuponom wstęp na basen do Parku Wodnego będzie tańszy. Wszystko w ramach programu poprawy bezpieczeństwa dla miasta Krakowa „Bezpieczny Kraków”.

Chodź na kajaki!

2022-06-21

Miejska kampania „Kraków w formie” wpływa na wodne tory... Dłubni! Spróbuj swoich sił, ucząc się kajakarstwa lub udaj się w spływ urokliwą nowohucką rzeką. Poznasz miasto z innej perspektywy, a może odnajdziesz swoje nowe hobby? Wydarzenia „Kajakowe ABC” oraz „Spływ Dłubnią” są nieodpłatne, obowiązują zapisy.

Czy piłkarze Dynama Kijów zagrają w Krakowie?

2022-06-21

Klub piłkarski Dynamo Kijów zwrócił się z zapytaniem do władz Krakowa, czy mógłby w naszym mieście rozegrać pierwszy mecz w drugiej rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Ukraińcy prowadzą także rozmowy z Wrocławiem i Bukaresztem. Czy wybiorą Kraków? – W tej chwili za Krakowem przemawia 230 tys. rodaków, którzy mieszkają w tej chwili w Krakowie bądź w okolicach Krakowa – mówi Janusz Kozioł, pełnomocnik prezydenta Krakowa ds. rozwoju kultury fizycznej.

Rozpocznij przygodę ze wspinaczką

2022-06-21

Chcesz postawić pierwsze kroki we wspinaczce skałkowej? A może już próbowałeś i chciałbyś poszerzyć swoje umiejętności? Przyjdź na bezpłatne zajęcia wspinaczkowe organizowane w ramach miejskiej kampanii „Kraków w formie”. Spotykamy się we wtorek, 28 czerwca, w uroczysku Sikornik. Obowiązują zapisy.

Znajdź