Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

20. Cracovia Maraton

Cracovia Maraton: zapisy do wyścigu zawodników na wózkach rozpoczęte

2023-02-08

Od samego początku na trasę Cracovia Maraton wyruszają także zawodnicy z niepełnosprawnościami rywalizujący na wózkach. Do Krakowa przyjeżdża najliczniejsza w Polsce grupa sportowców startujących w kategoriach handbike, rim push i active wheelchair. Ruszyły zapisy do udziału w jubileuszowej, 20. odsłonie tych zmagań, która odbędzie się 23 kwietnia.

Ruszyła rejestracja na Bieg „Pamiętaj z nami” 2023

2023-02-08

Już po raz dziewiąty Ulica Pomorska – oddział Muzeum Krakowa – stanie się miejscem startu tysiąca biegaczek i biegaczy, którym wojenna historia Krakowa, pamięć o pokoleniach ludzi wojny i okupacji oraz ich ofiarność na rzecz potrzebujących nie jest obojętna. IX edycja Biegu „Pamiętaj z nami” odbędzie się w sobotę, 13 maja. Zapisy już ruszyły.

Biegaj w Krakowie! Zapraszamy na trening przy Błoniach

2023-02-07

Przed nami kolejne zajęcia w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, który wpisuje się w miejską kampanię „Kraków w formie”. W tym tygodniu zapraszamy dorosłych na treningi z cyklu „Biegaj w Krakowie!”. W sobotę, 11 lutego, odbędą się tradycyjne zajęcia biegowe przy Błoniach, a już dziś, 8 lutego, dodatkowe zajęcia halowe w sali gimnastycznej III LO na os. Wysokim 6.

Piłkarskie trofea wręczone

2023-02-07

We wtorek, 7 lutego, podczas gali w pałacu Krzysztofory poznaliśmy laureatów „Plebiscytu na Najlepszego Piłkarza i Trenera Małopolski 2022”. To Luis Fernandez – reprezentant Wisły Kraków oraz Tomasz Tułacz – trener klubu Puszcza Niepołomice! Wręczono także nagrodę specjalną prezydenta Krakowa – „Jasna strona futbolu”. Wydarzenie jest doroczną okazją do podziękowania sportowcom za wkład w rozwój krakowskiego i małopolskiego futbolu.

Trenuj w Krakowie! Za nami pierwsze zajęcia w 2023 r.

2023-02-06

W miniony weekend odbyły się pierwsze zajęcia w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”. W sobotę, 4 lutego, ćwiczyli dorośli pasjonaci biegania i nordic walking. Mimo zimowej aury nie zabrakło chętnych do wspólnej pracy nad swoją kondycją i zdrowiem, a uśmiech nie schodził z twarzy uczestników zajęć.

7. Bieg Walentynkowy w parku Jordana – już w niedzielę!

2023-02-06

Zakochani w sobie, w sporcie lub po prostu w zdrowym stylu życia – wszyscy są mile widziani na 7. Biegu Walentynkowym! Trasa, oczywiście w kształcie serca, liczy 5 km. Bieg wystartuje już w najbliższą niedzielę, 12 lutego, w parku Jordana. Wydarzeniu, w ramach akcji „Kraków w formie”, partneruje miasto. 

Powrót do zdrowia – powrót do pracy

Program PFRON-u także dla osób po kryzysie psychicznym

2023-02-06

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych rozszerzył program oferujący wsparcie w powrocie do pracy, skierowany do osób, które w wyniku choroby lub wypadku straciły możliwość wykonywania dotychczasowego zawodu. Pomocą mogą teraz zostać objęte także osoby zmagające się z kryzysami psychicznymi.

Dotacje dla klubów sportowych – konkurs projektów

2023-02-02

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie informuje, że został ogłoszony konkurs projektów dla klubów sportowych na realizację zadania własnego Gminy Miejskiej Kraków w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu w 2023 r. Termin składania wniosków upływa 20 lutego, o godz. 15.00.

Program in vitro nominowany w konkursie „Zdrowy Samorząd 2023”

2023-02-01

Kraków otrzymał nominację za program polityki zdrowotnej pn.: „Gminny Program Leczenia Niepłodności Metodą Zapłodnienia Pozaustrojowego dla mieszkańców Krakowa”.

Projekt #Ogarniam życie – rozkręcamy się

2023-01-30

„Życie jest moje, jest jedno i chcę mieć na nie wpływ” – do takiej postawy będzie zachęcał krakowską młodzież miejski projekt #Ogarniam życie, realizowany z inicjatywy prezydenta miasta pilotażowo w 40 szkołach podstawowych zlokalizowanych w różnych częściach miasta. Ma wzmocnić u młodych poczucie sprawczości i inspirować ich do podejmowania wartościowych aktywności, a tym samym uchronić m.in. przed ryzykiem popadnięcia w uzależnienia.

Znajdź