Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Półkolonie dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami

2022-01-13

Już po raz kolejny podczas ferii miasto we współpracy z partnerami organizuje zimowy wypoczynek dla dzieci i młodzieży z niepełnosprawnościami. Półkolonie odbędą się w dniach 17-30 stycznia, dla uczestników udział w nich jest bezpłatny.

ZIS gra z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy!

2022-01-14

W tym roku Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy obchodzi swoją jubileuszową, 30. edycję. Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie ponownie gra dla Fundacji przekazując na licytację do krakowskiego sztabu WOŚP wyjątkowe gadżety z autografami polskich sportowców oraz trzy wyjątkowe numery biegów wchodzących w skład Królewskiej Triady Biegowej 2022.

Kładka Bernatka podświetlenie różowe

Kraków rozświetli się na różowo dla kobiet

2022-01-14

W poniedziałek, 17 stycznia kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna firmy Emitel na Krzemionkach rozświetlą się na różowo w geście solidarności z kobietami chorującymi na nowotwór szyjki macicy. Tym samym Kraków wesprze kampanię edukacyjną „Pink Lips Project”, organizowaną w ramach Europejskiego Tygodnia Profilaktyki Raka Szyjki Macicy. Wieża telewizyjna podświetlona będzie od 17 do 23 stycznia, za wyjątkiem 21 stycznia, natomiast pozostałe obiekty zaświecą na różowo także na zakończenie akcji – 23 stycznia.

Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej

2022-01-12

17 stycznia, od 9.00 do 15.00, w hali Zespołu Szkół Sportowych nr 1 na os. Handlowym 4 odbędzie się Zimowy Integracyjny Turniej Piłki Nożnej Halowej „Integra Futsal Cup 2022”.

Ponad 90 proc. seniorów zaszczepionych

2022-01-14

Najliczniej zaszczepioną grupą mieszkańców w Krakowie są seniorzy powyżej 70. roku życia. W tej grupie wiekowej podwójną dawkę szczepionki przyjęło ponad 100 tys. osób – to 93 proc. Na drugim miejscu nadal pozostają młodsi krakowianie od 20 do 39 lat – 81 proc.

Prośba o wsparcie dla rodziny Antoniv z Biecza

2022-01-11

Rodzina pani Marii Antoniv i jej pięciorga dzieci znalazła się w dramatycznej sytuacji i bez środków do życia. W wyniku zarażenia koronawirusem, zmarł mąż pani Marii, ojciec dzieci i jedyny żywiciel rodziny. Burmistrz Biecza, gdzie mieszka rodzina, prosi o wsparcie finansowe dla Antonivów w tym tragicznym czasie.

Karolina Gec kilkanaście minut po debiucie w seniorskiej reprezentacji

17-latka po debiucie w reprezentacji Polski

2022-01-11

Karolina Gec to pierwsza piłkarka z rocznika 2004, która zadebiutowała w seniorskiej reprezentacji Polski. Po kilkunastu minutach meczu z Kosowem zapisała na swoim koncie także premierowego gola. Poznajcie Karolinę i jej drogę do reprezentacji Polski.

Ferie w mieście pełne atrakcji!

2022-01-04

Kraków po raz kolejny organizuje akcję „Zima w szkole”, dzięki której w 29 szkołach podstawowych odbędą się interesujące zajęcia artystyczne, spotkania językowe czy rozgrywki sportowe. Nie zabraknie też wyjść na najnowsze filmy i ciekawe spektakle teatralne, a także okazji do aktywności w plenerze. Interesującą ofertę dla dzieci i młodzieży przygotowały również krakowskie młodzieżowe domy kultury.

Ferie w Krakowie na sportowo

2022-01-10

Małopolska to jedno z pierwszych województw, które udaje się na dwutygodniowy wypoczynek. Krakowskie kluby i stowarzyszenia przygotowały różnorodne atrakcje i propozycje, dzięki którym uczniowie mogą spędzić wolny czas dbając o aktywność fizyczną, przy okazji świetnie się bawiąc. Poniżej zebraliśmy dla was kilka pomysłów na spędzenie ferii na sportowo.

Dyżury aptek w 2022 roku

2022-01-05

15 grudnia 2021 r. podjęta została uchwała w sprawie określenia rozkładu godzin pracy aptek ogólnodostępnych na terenie Gminy Miejskiej Kraków w 2022 roku.

Znajdź