Aktualności

Zostań asystentem osoby niepełnosprawnej

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Krakowie zaprasza osoby fizyczne i firmy do składania ofert na świadczenie usług asystenta osobistego osoby niepełnosprawnej. Termin składania ofert upływa w czwartek, 27 lutego.

W maju do szkoły i przedszkola na kółkach!

Kampania „Rowerowy maj” wystartuje w tym roku po raz czwarty. Akcja, w której udział biorą uczniowie szkół podstawowych i przedszkolaki, ma promować wśród dzieci, młodzieży i rodziców zdrowy styl życia, zrównoważoną mobilność oraz sam rower jako środek transportu. Na zgłoszenia chętnych szkół i przedszkoli organizatorzy czekają do piątku, 21 lutego.

Zarejestruj się w bazie dawców

„Kraków szuka genetycznych bliźniaków” – pod takim hasłem fundacja DKMS będzie w najbliższych dniach namawiać do rejestracji w bazie dawców szpiku kostnego i komórek macierzystych krwi na terenie Krakowa. Miasto aktywnie włączy się w tę szlachetną akcję – we wtorek, 18 lutego w siedzibie Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia przy ul. Jana Dekerta 24, w godz. od 10.00 do 14.00 będzie można dołączyć do grona tych osób.

Wtorki przyjazne sensorycznie w krakowskim sklepie Ikea

Miejsca przyjazne sensorycznie stają się coraz bardziej popularne w Polsce. To już nie tylko kina, teatry i muzea, ale także coraz częściej punkty usługowe i sieci handlowe, które otwierają się również na potrzeby osób ze spektrum autyzmu. We wtorek, 11 lutego Ikea w Krakowie dołączyła do tego rodzaju miejsc.

Ruszyły zapisy na Cracovia Maraton na Rolkach

W tym roku Cracovia Maraton na Rolkach ponownie rozpocznie dwudniowe sportowe święto w Krakowie, którego zwieńczeniem będzie 19. edycja Cracovia Maraton. W przeddzień zmagań biegaczy, 25 kwietnia rolkarze wezmą udział w rywalizacji na dystansie 42 km i 195 m już po raz piętnasty. Można już zgłaszać się do udziału w zawodach, które towarzyszą krakowskiemu maratonowi nieprzerwanie od 2006 roku.

Bieg „Pamiętaj z nami” – zapisz się już dziś!

Muzeum Krakowa rozpoczęło zapisy do ósmej edycji biegu miejskiego „Pamiętaj z nami”. Impreza odbędzie się w sobotę, 4 kwietnia.

Trwa X edycja konkursu Samorząd Równych Szans

Trwa konkurs Samorząd Równych Szans, który promuje usprawnienia wdrażane w całej Polsce, opracowane z myślą o potrzebach i oczekiwaniach osób z niepełnosprawnościami.

W lutym taniec sportowy i nowoczesny opanują Nową Hutę

W dniach 22–23 lutego po raz pierwszy w historii odbędą się zawody tańca sportowego i nowoczesnego organizowane przez klub sportowy „Obsession”. Przez dwa dni hala widowiskowo-sportowa na Suchych Stawach będzie miejscem sportowej rywalizacji tancerzy walczących o puchary, medale, nagrody pieniężne i rzeczowe.

Szpital im. Żeromskiego w pełnej gotowości

Choć aktualnie w Polsce nie ma realnego zagrożenia tzw. chińskim koronawirusem, to Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego jest gotowy do przyjęcia pacjentów z chorobami wymagającymi izolacji.

Trwa 13. edycja konkursu „Kraków bez barier”

Konkurs „Kraków bez barier” promuje najlepsze rozwiązania architektoniczne, innowacyjne technologie i dobre praktyki skoncentrowane na poprawie jakości życia osób z niepełnosprawnościami; wyróżnia osobowości, które pomimo ograniczeń realizują swoje pasje i promują nasze miasto. Inicjatywa pozwala też propagować działania firm i instytucji włączających się w działalność na rzecz rodzin z niepełnosprawnymi dziećmi.