Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Zapraszamy na kolejne miejskie kontrole rowerowe

2024-04-05

W Krakowie rozpoczął się sezon rowerowy. Od 15 kwietnia powróciły miejskie kontrole rowerowe, które potrwają do końca maja i, jak zawsze, są bezpłatne.

Kraków bada wady wzroku u dzieci

2024-04-19

Miasto Kraków uruchomiło program polityki zdrowotnej w zakresie wczesnego wykrywania wad wzroku u dzieci. Zostały nim objęte dzieci z klas III, które uczęszczają do szkół podstawowych prowadzonych przez miasto. Jego celem jest zwiększenie skuteczności wykrywania i diagnozowania wad wzroku wśród dzieci w wieku 9-10 lat.

Wiosenna odsłona biegów po Nowej Hucie! Zdobądź wejściówkę

2024-04-19

Czas na wiosenną edycję zawodów w biegach crossowych „Nowa Huta w czterech smakach”! Niestrudzenie odkrywamy na sportowo urokliwe zakątki Nowej Huty i dbamy o formę. Tradycyjnie już będziemy ścigać się na dystansach 5 i 10 kilometrów. W ramach wsparcia wydarzenia przez miejską kampanię „Kraków w formie”, organizatorzy zawodów przygotowali pulę bezpłatnych wejściówek. Można je pobierać do poniedziałku, 22 kwietnia.

Zawody w łyżwiarstwie figurowym w Krakowie

2024-04-15

Weekend na lodowisku przy ul. Siedleckiego zapowiada się naprawdę ciekawie! W ramach międzynarodowych zawodów „Walley Spring Cup 2024" na lodowej tafli spotka się ponad 300 łyżwiarzy z całej Polski oraz klubów zagranicznych – m.in. z Anglii, Słowacji i Ukrainy. Zachęcamy do kibicowania zawodnikom i podziwiania ich umiejętności – wstęp na wydarzenie jest wolny.

Cracow Judo Cup 2024

W niedzielę zmagania młodych judoków w TAURON Arenie Kraków

2024-04-19

Blisko 600 młodych judoków weźmie udział w Cracow Judo Cup 2024 – Memoriale im. Piotra Tuczyńskiego. Wydarzenie odbędzie się w najbliższą niedzielę, 21 kwietnia, w małej hali TAURON Areny Kraków.

Full Out Dance Battle 2024

2024-04-18

Aż 1800 młodych tancerek i tancerzy z całej Polski zatańczy w Krakowie dziś podczas IV ogólnopolskiego turnieju tańca hip-hop Full Out Dance Battle organizowanego przez Centrum Młodzieży im. dr. H. Jordana w Małej Hali TAURON Areny Kraków przy ul. Stanisława Lema 7.

„Wyłącz hejt – włącz szacunek” – konferencja oraz konkurs plastyczny

2024-04-15

Hejt jest główną przyczyną samobójstw wśród dzieci i młodzieży, a liczba samobójstw wciąż rośnie. Ze zjawiskiem hejtu spotykamy się również w szkołach i poza nimi, dlatego w odpowiedzi na rosnący problem hejtu w przestrzeni cyfrowej i nie tylko, Fundacja Eltrox Razem Bezpieczniej zainicjowała akcję „Wyłącz hejt – włącz szacunek”. Do działań podejmowanych w ramach akcji zachęcana jest młodzież szkolna, wolontariusze i miejscowe władze.

Zmagania o Puchary Prezydenta Miasta Krakowa na torze KOLNA

2024-04-19

W ten weekend – w sobotę i w niedzielę, 20 i 21 kwietnia – na torze kajakarstwa górskiego w Ośrodku Sportu i Rekreacji KOLNA w Krakowie odbędą się Międzynarodowe Regaty w Kajakarstwie Slalomowym o Puchar Prezydenta Miasta Krakowa.

„Piłkarskie marzenia” – ruszył konkurs projektów

2024-04-15

Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie informuje, że został ogłoszony konkurs projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego Miasta Krakowa na realizację zadania własnego Gminy Miejskiej Kraków w zakresie sprzyjania rozwojowi sportu – „Piłkarskie marzenia” oraz nabór na członków komisji konkursowej.

Dieta bezglutenowa bez tajemnic – spotkanie z dietetykiem

2024-04-15

Jak prawidłowo powinna przebiegać diagnostyka chorób glutenozależnych? Na czym polega dieta bezglutenowa? Jakie pułapki czyhają na osoby na diecie bezglutenowej? Odpowiedzi między innymi na te pytania będzie można uzyskać już w najbliższy poniedziałek, 22 kwietnia, podczas specjalnego spotkania z dietetykiem w Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych przy ul. Zabłocie 20.

Znajdź