Aktualności

Krakowskie teatry szyją kombinezony dla medyków

Instytucje kultury włączają się w pomoc krakowskiej służbie zdrowia. Od kilku dni w pracowniach krawieckich teatrów Bagatela i im. Słowackiego powstają kombinezony i fartuchy ochronne dla lekarzy i pielęgniarek. Plan zakłada, że ma ich być 2,5 tysiąca. Pierwsze sztuki już trafiły do Szpitala Specjalistycznego im. Stefana Żeromskiego.

Szpital im. Żeromskiego: kamera sprawdza temperaturę ciała

Zamiast tradycyjnego termometru – profesjonalna kamera termowizyjna. W szpitalu im. Żeromskiego na oddziale ratunkowym temperaturę ciała pacjentów i personelu precyzyjnie i bezdotykowe sprawdza profesjonalne urządzenie termowizyjne wraz z oprogramowaniem.

KRAKÓW NA ŻYWO: koronawirus – sytuacja w mieście 9 kwietnia 2020 r.

Oto najświeższe informacje związane z występowaniem koronawirusa SARS-Cov-2 w Polsce i Krakowie:

Kamery z Politechniki Krakowskiej mierzą temperaturę w szpitalu

Kamery termowizyjne Politechniki Krakowskiej stanęły  w Krakowskim Szpitalu Specjalistycznym im. Jana Pawła II - we właśnie uruchomionym punkcie triażu, czyli wstępnej oceny medycznej nowych pacjentów. Służą do pomiaru temperatury z bezpiecznej odległości.

Pomoc finansowa dla niepełnosprawnych z PFRON

Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych (PFRON) uruchomił program, w ramach którego finansową pomoc mogą uzyskać osoby niepełnosprawne pozbawione możliwości korzystania z opieki w placówce rehabilitacyjnej w związku z epidemią koronawirusa.

Dziękujemy walczącym z koronawirusem

7 kwietnia obchodziliśmy Światowy Dzień Zdrowia, ustanowiony przez Światową Organizację Zdrowia. W tym roku to święto ma szczególny charakter – w czasie epidemii jeszcze bardziej niż zwykle doceniamy zarówno zdrowie, jak i pracę osób które pomagają nam się o nie troszczyć.

Miasto pomaga – sprawdź, jak uzyskać potrzebne wsparcie

Wsparcie w zakupach i innych sprawach wymagających wyjścia z domu dla seniorów i osób z niepełnosprawnościami, pomoc objętym kwarantanną, a także telefoniczne wsparcie psychologiczne – sprawdź, jaką pomoc ze strony miasta możesz uzyskać w związku z aktualnym stanem epidemii.

Pomoc dla kobiet doświadczających przemocy

Centrum Praw Kobiet to fundacja z 25-letnim doświadczeniem, która niedawno otworzyła swój oddział w Krakowie. Świadczy bezpłatną pomoc kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na przemoc, jakiej doświadczają ze strony najbliższego otoczenia. Całodobowy telefon interwencyjny do fundacji to: 600 070 717.

#zostańwdomu po nowohucku i uszyj maseczkę

Jeśli tylko masz w domu kawałek materiału, możesz uszyć sobie i swoim bliskim maseczki ochronne. Nie wiesz, jak się do tego zabrać? Skorzystaj z filmiku instruktażowego Ośrodka Kultury Kraków – Nowa Huta przygotowanego w ramach akcji #zostańwdomu po nowohucku.

„Uśmiech przez telefon” dla nowohuckich seniorów

„Uśmiech przez telefon” to nowa akcja pracowników Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Starają się oni utrzymywać kontakt ze starszymi mieszkańcami Nowej Huty, którzy obok pomocy w załatwianiu spraw codziennych potrzebują rozmowy z drugim człowiekiem.