Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Memoriał biegowy w Mistrzejowicach
XV

Memoriał biegowy w Mistrzejowicach

2023-09-14

W sobotę, 30 września, odbędzie się XX Memoriał Biegowy im. Ks. Józefa Kurzei. Biegacze pobiegną na dystansie pięciu kilometrów.

Miejskie kontrole rowerowe

Zapraszamy na miejskie kontrole rowerowe

2023-09-11

Z okazji Europejskiego Tygodnia Mobilności powróciły miejskie kontrole stanu roweru. Są one organizowane od kilku lat z myślą o bezpieczeństwie krakowskich rowerzystów i ich ekologicznych jednośladów. We wtorek, 26 września, będziemy na alei Róż, w godz. 10.00–18.00.

Sportowe pożegnanie lata

2023-09-13

Już w sobotę, 23 września, zapraszamy na bezpłatne rodzinne zajęcia w Hali Cracovii przy al. Focha 40. W strefie sportowych gier i zabaw będą konkurencje zarówno dla dzieci i młodzieży, jak i drużyn dziecko + dorosły. Zaplanowano zabawy z animatorem dla najmłodszych, nie zabraknie malowania twarzy i innych atrakcji.

Treningiem na Zakrzówku żegnamy aktywne lato

2023-09-13

Przed nami ostatni wspólny plenerowy trening na zakończenie tegorocznej miejskiej kampanii „Kraków w formie” – w niedzielę, 24 września, na drewnianych platformach przy kąpielisku w parku Zakrzówek będzie można się porozciągać i wzmocnić. Ale to nie wszystko: bliskość wody sprawia, że możliwe są dodatkowe atrakcje.

Nowoczesny sprzęt w szpitalu im. Narutowicza

2023-09-12

Oddział Urologii z Onkologią Szpitala Miejskiego Specjalistycznego im. Gabriela Narutowicza w Krakowie wzbogacił się o nowy sprzęt, który będzie służył zarówno do diagnozy, jak i leczenia schorzeń układu moczowego.

Trwa Europejski Tydzień Mobilności

2023-09-11

16 września rozpoczął się Europejski Tydzień Mobilności. Motywem przewodnim tegorocznej kampanii jest hasło „Oszczędzaj energię”. W tym roku Kraków koncentruje się na zachęcaniu mieszkańców do wyboru niskoemisyjnych środków transportu. Podczas wydarzenia, trwającego do 22 września, miał również swoją premierę bilet KKM odzwierciedlający ślad węglowy podróży.

#GrowWise

#GrowWise. Zdrowie psychiczne młodzieży

2023-09-11

#GrowWise. Zdrowie psychiczne młodzieży – to nazwa wydarzenia, które odbędzie się 27 września w Instytucie Psychologii Stosowanej UJ na ul. Łojasiewicza 4. Jego celem jest promocja zdrowia psychicznego wśród młodzieży, rodziców i kadry pedagogicznej, uświadomienie stanu obecnego oraz możliwości działań w tym zakresie.

Bezpłatne i anonimowe testy na HIV [EN, UA]

2023-09-11

Okres powakacyjny sprzyja wzrostowi liczby zakażeń wirusem HIV. Kraków promując profilaktykę AIDS, zaprasza na testy w kierunku HIV, wykonywane w Punkcie Konsultacyjno-Diagnostycznym zlokalizowanym na pl. Szczepańskim 3.

Aktywność sportowa kluczem do zdrowia – posłuchaj podcastu

2023-09-11

Sport i ruch to zdrowie – o tym wie chyba każdy, ale nie każdy wdraża w życie to powiedzenie. Do aktywnego spędzania czasu od kilku już lat zachęca miasto realizując kampanie jak „Kraków w formie” czy organizując biegi i inne ciekawe aktywności sportowe. Do uprawiania sportu i zdrowego stylu życia namawiają także w rozmowie z Jerzym Telesińskim Aneta Sawicka i Grzegorz Mastalerz z gabinetów Fizjohuta.

Klubowe Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym

2023-09-11

Już 23 i 24 września w Krakowie zostaną rozegrane Mistrzostwa Polski w Futbolu Stołowym.

Znajdź