Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Aktualności

Każdy z nas ma swoje życiowe K2

2024-07-05

Ostatni etap kampanii społecznej „Różni, ale Równi. Zobacz człowieka.” W tej odsłonie poznajemy osoby z dysfunkcją narządu wzroku. 

Szachowi mistrzowie rywalizują w Krakowie

2024-07-05

Taktyka, logika, refleks i umiejętność przewidywania ruchów przeciwnika. Aż w końcu szach mat! A to wszystko w naszym mieście, w wykonaniu najlepszych szachistów 50+, którzy biorą udział w Drużynowych Mistrzostwach Świata Seniorów w Szachach. Rozgrywki, w których mierzy się aż 67 zespołów w całego świata, trwają do dziś, 12 lipca. W tym samym czasie krakowianie mogą również zapoznać się z wystawą poświęconą tej dyscyplinie na placu Jana Nowaka Jeziorańskiego.

XVIII XVIII VIII

Zmiana godzin wstępu na kąpielisko w parku Zakrzówek w weekendy i święta

2024-07-04

Z uwagi na duże zainteresowanie, a tym samym względy bezpieczeństwa, wstęp na pomosty na Zakrzówku w słoneczne weekendy oraz dni świąteczne możliwy będzie od godz. 9.00. Od tego momentu obsługa będzie wydawała opaski uprawniające do wstępu. Wcześniejsze korzystanie z pomostów nie będzie możliwe. Opaski wydawane będą do godz. 19.00.

program szczepień przeciwko meningokokom

Będą szczepienia na meningokoki

2024-07-03

W Krakowie został przyjęty program polityki zdrowotnej w zakresie profilaktyki zakażeń meningokokowych typu B, przeznaczony dla dzieci w wieku od drugiego miesiąca do trzeciego roku życia. Szczepienia będą nieodpłatne dla krakowian. Uchwała w tej sprawie została jednogłośnie przyjęta podczas ostatniej sesji Rady Miasta Krakowa. Szczepionki przeciw meningokokom znajdują się wśród szczepień zalecanych w Programie Szczepień Ochronnych, ale nie są finansowane z budżetu Ministra Zdrowia.

Pokonajmy raka – bezpłatne badania krwi

2024-07-03

Miejski szpital im. Gabriela Narutowicza będzie wykonywał bezpłatne badania dla mieszkańców w zakresie wykrywania raka.

Lato w Krakowie na sportowo

2024-06-26

Trwają wakacje – dla wielu czas wyjazdów i beztroskiej zabawy, okres regeneracji i odbudowywania twórczego potencjału. Wakacyjny czas odpoczynku od codziennych obowiązków bezwzględnie warto poświęcić na aktywność fizyczną. Dla osób, które najbliższe dwa miesiące będą spędzały w mieście, Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie przygotował ofertę sportową.

Mądrze w dorosłość: wakacyjne szkolenia dla dzieci i młodzieży

2024-06-21

Miejskie Centrum Profilaktyki Uzależnień w Krakowie zaprasza dzieci, młodzież, rodziców oraz nauczycieli do udziału w szkoleniach, które są organizowane od 1 lipca do 30 sierpnia.

Program in vitro w Krakowie

2024-06-19

W Krakowie działają kliniki, które leczą niepłodność i pomagają parom spełnić marzenie o dziecku. Realizują one także rządowy program dofinansowań do leczenia metodą in vitro, z którego krakowianki i krakowianie również mogą skorzystać.

Staś Ziarko

Kolejne włoskie podium i wejście w drugą serię wyścigową

2024-06-18

Czy pamiętacie naszego młodego kierowcę z Krakowa? Pisaliśmy o nim zimą. Mowa oczywiście o Stasiu Ziarko – zawodniku kartingowym, za którym mocno przepracowana wiosna. Jego zmagania zostały objęte patronatem przez Miasto Kraków.

Strefa kibica przy TAURON Arenie Kraków

Wielkie piłkarskie emocje przy TAURON Arenie Kraków

2024-06-15

W Niemczech trwają Mistrzostwa Europy w piłce nożnej. Aż do 14 lipca transmisje wszystkich meczów będzie można śledzić na wielkim telebimie w strefie kibica przy TAURON Arenie Kraków.

Znajdź