Aktualności

W poradniach specjaliści dyżurują także wieczorem

Domowa izolacja niekorzystnie wpływa na kondycję psychiczną wielu uczniów. Wsparcia oczekują także rodzice, dla których zapewnienie dzieciom odpowiedniej całodniowej opieki to duże wyzwanie. Z pomocą przychodzą krakowskie poradnie psychologiczno-pedagogiczne – pracujący w nich specjaliści pozostają do dyspozycji od poniedziałku do piątku, a od 20 kwietnia wszystkie poradnie pełnią też dyżury wieczorne do godz. 22.00 przez co najmniej trzy dni w tygodniu. Do kontaktu wystarczy telefon, Skype lub czat online.

Szpital im. Żeromskiego wznowił zabiegi planowe

W Szpitalu Specjalistycznym im. Stefana Żeromskiego wznowiono planowe zabiegi chirurgiczne. Od dwóch tygodni działają już poradnie specjalistyczne, ale w placówce nadal obowiązuje zakaz odwiedzin.

Kolejarz Prokocim zyskał nowe zaplecze

Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oficjalnie przekazali do użytkowania Klubowi Sportowemu Kolejarz Prokocim budynek zaplecza szatniowo-socjalnego. Prezydent wręczył władzom Kolejarza Prokocim symboliczny klucz do obiektu oraz pakiet środków ochrony osobistej i sanitarnej, które są dostarczane do klubów sportowych w ramach akcji „odmrażania” krakowskiej infrastruktury sportowej.

Nowy budynek klubowy Clepardii

Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski, w towarzystwie dyrektora Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztofa Kowala, przekazał do użytkowania Klubowi Sportowemu Clepardia nowy budynek przy ul. Fieldorfa-Nila 5.

Centrum Zapaśnicze przekazane „Bieżanowiance”

Prezydent miasta Krakowa Jacek Majchrowski oraz dyrektor Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie Krzysztof Kowal oficjalnie przekazali nowo wybudowany obiekt Centrum Zapaśniczego do użytkowania Klubowi Sportowemu „Bieżanowianka”. Prezydent wręczył władzom symboliczny klucz do obiektu oraz pakiet środków ochrony osobistej i sanitarnej, które Miasto przekazuje klubom sportowym w ramach akcji „odmrażania” krakowskiej infrastruktury sportowej.

Podwójnie wykluczeni/one. Poradnik na czas pandemii

W czasie pandemii COVID-19 poczucie strachu, zagrożenia, stres związany ze zdrowiem, pracą i finansami towarzyszą nam wszystkim niemal każdego dnia. Szczególnie dotkliwie cierpią na nie obecnie osoby, które  doświadczały zagrożenia wykluczeniem jeszcze przed koronawirusem. Krakowska Rada ds. Równego Traktowania przygotowała z myślą o nich praktyczny poradnik, który może okazać się pomocny w tym trudnym okresie.

Naukowcy potwierdzają: dezynfekcja przynosi efekty

Dezynfekcja miasta oraz ograniczenia w przemieszczaniu się mieszkańców przynoszą pozytywne efekty w walce z SARS-CoV-2 – potwierdzają naukowcy z Małopolskiego Centrum Biotechnologii UJ, którzy między 17 marca a 6 kwietnia analizowali obecność wirusa w 20 wybranych punktach Krakowa.

Centra Aktywności Seniorów z bogatą ofertą on-line

Mimo że lokalne Centra Aktywności Seniorów (jest ich 41 w całym Krakowie) w związku ze stanem epidemii pozostają zamknięte, to wiele z nich nie rezygnuje z aktywności i kontaktu z osobami starszymi – teraz jednak w innej, interaktywnej formie. W na bieżąco aktualizowanych harmonogramach, dostępnych na stronie dlaseniora.krakow.pl znajdziemy bogaty wybór zajęć edukacyjnych i rozwojowych, prowadzonych on-line.

Pomoc dla kobiet doświadczających przemocy

Centrum Praw Kobiet to fundacja z 25-letnim doświadczeniem, która niedawno otworzyła swój oddział w Krakowie. Świadczy bezpłatną pomoc kobietom znajdującym się w trudnej sytuacji życiowej ze względu na przemoc, jakiej doświadczają ze strony najbliższego otoczenia. Całodobowy telefon interwencyjny do fundacji to: 600 070 717.

Międzypokoleniowa akcja: TelefonUJ do Seniora

Może znasz starszą osobę, której ten trudny czas pozostawania w domu mogłyby trochę ułatwić rozmowy z młodymi ludźmi? Uniwersytet Jagielloński we współpracy z miastem przygotował akcję „TelefonUJ do Seniora”.