Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Milion złotych na Stypendia Twórcze Miasta Krakowa 2024

Tylko jeszcze dziś można składać wnioski do konkursu Stypendia Twórcze Miasta Krakowa. O stypendium na realizację projektu artystycznego w jednej z dziewięciu dziedzin mogą ubiegać się artyści, animatorzy i managerowie kultury, a także osoby zajmujące się opieką nad zabytkami w Krakowie. Na stypendia miasto przeznaczy aż milion złotych, co umożliwi wyłonienie 40 laureatów.

Fot. pixabay.com

Stypendia Twórcze Miasta Krakowa zostały ustanowione w 1994 r. przez Radę Miasta Krakowa w celu wspierania rozwoju umiejętności artystycznych oraz upowszechniania kultury i opieki nad zabytkami na terenie Krakowa.

Laureaci konkursu otrzymują 25 000 zł na realizację przedsięwzięcia w terminie maj–grudzień 2024 r. Wnioski przyjmowane są w następujących dziedzinach:

  • film, intermedia i kultura cyfrowa
  • sztuki wizualne i street art
  • teatr i sztuki performatywne
  • taniec
  • muzyka
  • literatura
  • architektura i design
  • kultura ludowa, dziedzictwo niematerialne i opieka nad zabytkami
  • zarządzanie, edukacja i animacja kulturalna oraz wspieranie rozwoju kadr kultury.

Do konkursu można złożyć tylko jeden wniosek, wskazując konkretną kategorię. W konkursie nie obowiązują żadne ograniczenia wiekowe.

 

Jak złożyć wniosek?

Nabór wniosków odbywa się od 2 do 31 stycznia. Wniosek składany jest za pomocą formularza elektronicznego/pisma ogólnego, dostępnego na stronie E-PUAP. Termin składania wniosków upływa 31 stycznia o godz. 15.00. W przypadku braku możliwości złożenia wniosku drogą elektroniczną, wniosek w wersji papierowej wraz z załącznikami można złożyć w Wydziale Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK przy ul. Wielopole 17a, w terminie do dziś, 31 stycznia do godz. 15.00.

Wszystkie informacje na temat konkursu oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć w Biuletynie Informacji Publicznej Miasta Krakowa. Dodatkowych informacji udzielają pracownicy Wydziału Kultury i Dziedzictwa Narodowego UMK pod numerem telefonu 12 616 55 55.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-19
Data aktualizacji: 2024-01-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź