Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zwycięzca Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu wystąpił w Krakowie

„Trzeba wciąż odkrywać nowe rzeczy w muzyce, bo jeśli jedynie poprawiasz technikę, to nie jest to inspirujące” – zwycięzca XVIII Konkursu Chopinowskiego Bruce Liu 13 grudnia 2023 r. oczarował publiczność recitalem w ramach cyklu ICE Classic, który odbył się Centrum Kongresowym ICE Kraków. 

Fot. materiały prasowe

Cykl ICE Classic zapraszado uczestnictwa w koncertach muzyki klasycznej na najwyższym światowym poziomie dzięki udziałowi wybitnych twórców z różnych części globu. Dobór różnorodnych artystów goszczących w Krakowie sprawia, że melomani mają możliwość lepiej poznać świat muzyki instrumentalnej, symfonicznej czy operowej. W Sali Audytoryjnej im. Krzysztofa Pendereckiego wystąpili już m.in Fabio Biondi, Jan Lisiecki, Jakub Józef Orliński, Aleksandra Kurzak czy Philippe Jaroussky.

Podczas grudniowego koncertu Bruce’a Liu słuchacze mieli okazję podziwiać kompozycje Jeana-Philippe’a Rameau, Fryderyka Chopina, Maurice’a Ravela i Ferenca Liszta. Do części utworów, które zostały zaprezentowane na scenie, można wrócić także w domowym zaciszu, a to dzięki wydanemu nakładem Deutsche Grammophon pierwszemu studyjnemu albumowi kanadyjskiego pianisty Waves: Music by Rameau, Ravel, Alkan, który miał premierę 3 listopada 2023 r.

Bruce Liu jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych pianistów młodego pokolenia. Znalazł się na ustach całego świata, gdy zajął pierwsze miejsce w XVIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. Fryderyka Chopina w Warszawie. Grudniowy koncert był pierwszym występem artysty w stolicy Małopolski.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-29
Data aktualizacji: 2024-02-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź