Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Eachtra znaczy podróż. Wygraj bilety

Niezwykła podróż, przepełniona muzyką, tańcem, słowem i obrazem czeka na widzów w Kinie Kijów, 14 marca (czwartek). Eachtra to widowisko muzyczno-taneczne łączące elementy kultur Irlandii, Szkocji, Walii i Bretanii. Koordynatorem projektu jest grupa muzyczna JRM - Jigowo Reelowi Maniacy, jeden z najstarszych zespołów muzyki irlandzkiej i szkockiej w Polsce.

Delikatne tańce w baletkach wraz z energetycznym stepem irlandzkim naturalnie komponują się z przeźroczami krajobrazów celtyckich krain, a recytowane fragmenty poezji przesiąknięte tradycją gaelickich bardów  harmonijnie przeplatają się z dźwiękami skrzypiec, akordeonu, flażoletu, saksofonu, gitar i perkusji. Eachtra to niepowtarzalna przygoda, podróż publiczności wraz z artystami (eachtra [wymowa: achtra] oznacza w języku irlandzkim podróż) – lekcja geografii prowadzona słowem (narracje aktora), obrazem , muzyką  i choreografią .

W programie:

MUZYKA - tradycyjne utwory celtyckie i kompozycje własne zespołu JRM - jig & Reel Maniacs w etnicznych i nowoczesnych aranżacjach: aria, ballada, jig, pieśń, polka, schottisch, reel i inne - www.jrm.art.pl

TANIEC - układy choreograficzne tradycyjnych rytmów celtyckich w baletkach i w obuwiu do stepu irlandzkiego w wykonaniu zespołu tańca irlandzkiego Ellorien: aria, double-jig, hornpipe, jig, polka, reel, slip jig, step a apella, i inne - www.ellorien.pl

SŁOWO - proza i poezja irlandzka, iro-szkocka i walijska, recytowane w językach celtyckich i w tłumaczeniach. Narrator: Piotr Zawadzki (aktor)

OBRAZ - animacje i wizualizacje: przezrocza z Irlandii i Szkocji autorstwa Krzysztofa Schramma - prezesa Towarzystwa Polsko-Irlandzkiego i Fundacji Kultury Irlandzkiej w Polsce, i Anny Grabowskiej - artystki fotografika mieszkającej w Edynburgu (Szkocja) serwowane przez Tomka Frąszczaka (Visual Jokey)


UWAGA KONKURS

dla internautów mamy 4 podwójne wejściówki na spektakl. Wystarczy odpowiedziec na pytanie:

Jak nazywa się zamieszkujący Irlandię mitologiczny skrzat?

Odpowiedzi (zawierające imię, nazwisko, adres i telefon kontaktowy) prosimy przesyłać do 11 marca, do godz. 10.00, na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl.

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi w tym samym dniu. O terminie i sposobie odbioru nagród laureaci  zostaną poinformowani indywidualnie. Zaproszenia będą do odbioru w  Kinie Kijów.

Prosimy o załączenie następującego oświadczenia: "Wyrażam zgodę na przetwarzanie przez UMK swoich danych osobowych na potrzeby konkursu".


pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-03-08
Data aktualizacji: 2013-03-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź