Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rozpoczynamy cykl publikacji Ekoporadników

Ekoporadnik, który udostępniamy został przygotowany z myślą o osobach budujących nowe domy. Jego treść została dostosowana do rekomendacji i sugestii, jakie zostały zebrane w trakcie badań społecznych, przeprowadzonych w roku 2022. Poradnik jest efektem prac ekspertów merytorycznych, którzy uwzględnili potrzeby zainteresowanej grupy.

W Ekoporadniku znajdziecie odpowiedzi na pytania: jaki dom zbudować ze szczególnym uwzględnieniem rekomendowanych technologii, materiałów i przede wszystkim źródeł energii, w jakie go wyposażymy.

Z Ekoporadnika dowiecie się też, jak kształtują się obecnie koszty budowy domu standardowego i energooszczędnego i jakie są możliwości, aby pozyskać wsparcie finansowe na ten cel.

Przed rozpoczęciem budowy warto także zapoznać się z rozdziałami dotyczącymi właściwego postępowania z odpadami budowlanymi, zagospodarowania działki czy racjonalnego gospodarowania wodą.

Zobacz Ekooporadnik

Ekoporadnik dla osób planujących budowę domu to pierwszy z większego cyklu publikacji, zawierających fachowe porady. W kolejnych tygodniach planujemy podzielić się z Wami kolejnymi opracowaniami:

  • Dla rolników
  • Dla małych i średnich przedsiębiorców
  • Dla dyrektorów jednostek edukacyjnych
  • Dla lokalnych władz publicznych
  • Dla właścicieli budynków jednorodzinnych
  • Dla zarządców domów wielorodzinnych

Logo EKOMAŁOPOLSKA

Projekt zrealizowany w ramach programu LIFE EKOMAŁOPOLSKA „Wdrażanie Regionalnego Planu Działań dla Klimatu i Energii dla województwa małopolskiego” finansowany ze środków programu LIFE Unii Europejskiej oraz z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

pokaż metkę
Autor: Małgorzata Malina / Wydział Gospodarki Komunalnej i Klimatu
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-07-31
Data aktualizacji: 2023-08-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź