Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Królewskie Mikołajki na Wawelu

Takiego pomocnika Święty Mikołaj jeszcze nie miał. W tym roku do rozdawania upominków zaprosił samego… króla Zygmunta Starego. Wawelski władca oczekuje na wszystkie dzieci w Reprezentacyjnych Komatach Królewskich i Strefie Mistrzów do dziś, 5 grudnia.

Królewskie Mikołajki na Wawelu
Fot. Zamek Królewski na Wawelu / materiały prasowe

Król wraz ze swoim dworem przygotował na te dni moc atrakcji. Będą prezenty i to nie byle jakie. Pomocnik Mikołaja przygotował aż cztery rodzaje podarunków – każdy związany z wawelską historią. Będzie paczka królowej Marysieńki Sobieskiej, sympatycznego smoka wawelskiego, błazna nadwornego Stańczyka, no i oczywiście podarunek od samego króla Zygmunta Starego.

To, co dokładnie znajduje się w paczkach, owiane jest tajemnicą, której strzeże cały wawelski dwór. Każde dziecko otrzyma prezent, ale pod jednym warunkiem: wykona królewską ozdobę świąteczną, którą później powiesi na swojej domowej choince albo postawi tuż obok pamiątkowego zdjęcia z tegorocznym pomocnikiem Mikołaja, królem Zygmuntem Starym.

Do udziału w Królewskich Mikołajkach zapraszane są rodziny z dziećmi w wieku 6–13 lat:

  • czas trwania: w godz. 10.00–16.00 (z przerwą w godz. 12.45-13.15)
  • udział w wydarzeniu jest bezpłatny, obowiązuje rezerwacja online na poszczególne terminy i pory przez formularz na stronie każdego z wydarzeń – link tutaj
  • liczba miejsc jest ograniczona.

Wydarzenie jest organizowane w ramach projektu „Kraków Wspólnie – Integracja”, który jest realizowany przez Fundację Internationaler Bund Polska we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa oraz Funduszem Narodów Zjednoczonych na rzecz Dzieci (UNICEF), z którego środków działanie jest finansowane.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-11-25
Data aktualizacji: 2022-12-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź