Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasteczko Europejskie w parku Jordana

Dziś, 7 maja, od godz. 8.30 do 18.00 w parku Jordana będzie działać Miasteczko Europejskie. Projekt upamiętnia 18. rocznicę wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. Biorąc jednak pod uwagę sytuację międzynarodową, wydarzenie powinno stać się także motywatorem do okazania wsparcia i solidarności z Ukrainą.

Fot. Jan Graczyński

Wsparcie i solidarność z Ukrainą

Wojna na Ukrainie oraz obecność ponad 100 tyś. uchodźców ukraińskich to oczywiste powody, aby Miasteczko Europejskie stało się również miejscem do okazania wsparcia walczącym już od ponad 2 miesięcy Ukraińcom. O godz. 11.00 w Miasteczku zabrzmią jedno po drugim: „Oda do radości”, hymn Polski i hymn Ukrainy. Natomiast o godz. 18.00 na Błoniach mieszkańcy ułożą solidarnościowy napis „UA w UE” – aby wyrazić poparcie dla akcesji Ukrainy do Unii Europejskiej.

Gra miejska – odnajdź skarby jak najszybciej

Miasteczko Europejskie to nie tylko symbole i solidarność, ale przede wszystkim urodzinowy festyn i zabawa. O godz. 11.00 ruszy zorganizowana przez punkt Europe Direct Europejska – gra miejska. Całe rodziny będą mogły sprawdzić się w orientacji terenowej i w poziomie wiedzy o Unii Europejskiej. Europejska gra miejska ma za zadanie przedstawić uczestnikom sylwetki osób, którzy byli prekursorami Unii Europejskiej i przyczynili się do tego, aby Europa stała się taką, jaką znamy dzisiaj.

Rejestracja do gry jest dostępna pod linkiem.

Oprócz zabawy, organizatorzy przygotowali mnóstwo innych atrakcji, a wśród nich m.in: spotkanie i trening z medalistką Igrzysk Olimpijskich – Anną Wierciak. Podczas trwania wydarzenia będzie można wysłuchać ekspertów powiązanych z polityką unijną. Nie zabraknie też atrakcji dla najmłodszych i ich rodziców. Specjalną ofertę przygotował Instytut Cervantesa w Krakowie. O godz. 15.15 na ich stoisku odbędą się warsztaty z ilustracji „Charakterne słowa”, która przeprowadzi hiszpańska artystka – Ronda Bautista. Podczas warsztatu młodsi i starsi uczestnicy poznają proste techniki tworzenia ilustracji.

Organizatorami wydarzenia jest Stowarzyszenia Akcja Europa we współpracy z punktem Europe Direct Kraków. Partnerem głównym zostało Przedstawicielstwo Komisji Europejskiej w Polsce.

Więcej informacji na facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-06
Data aktualizacji: 2022-05-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź