Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zaśpiewali w „Tramwaju patriotycznym”

Dziś, 3 maja, w 231. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja, na ulice Krakowa tradycyjnie już wyjechał biało-czerwony, rozśpiewany tramwaj. Wolontariusze rozdawali w nim bezpłatne śpiewniki polskich pieśni patriotycznych, chorągiewki w barwach narodowych, ulotki, nalepki oraz okolicznościowe kartki.

Fot. materiały prasowe

Tramwaj jeździł dookoła Plant i Starego Miasta w godz. 10.30–14.30. We wspólnym śpiewaniu krakowian wspierali m.in. Zespół Pieśni i Tańca Małe Słowianki z Centrum Młodzieży, Grupa Anafora oraz chóry. Od godz. 11.20 do 11.35 odbyła się też wspólna nauka patriotycznych piosenek dla przedszkolaków.

„Tramwaj patriotyczny” to jeden z elementów projektu „Młodzież pamięta”, organizowanego w Małopolsce od 2002 r. przez Centrum Młodzieży im. dr Henryka Jordana.

Celem projektu jest zwrócenie uwagi na to, jak ważna jest narodowa pamięć i patriotyczna tradycja, a zarazem pokazanie, że młodzież pamięta o najważniejszych wydarzeniach w historii Polski. Realizacja projektu związana jest z akcją informacyjną i rozpowszechnianiem przez młodzież na terenie kilkudziesięciu małopolskich gmin okolicznościowych materiałów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-04-28
Data aktualizacji: 2022-05-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź