Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Detektyw Pozytywka zaprasza do Teatru Groteska

Teatr Groteska zaprasza na nowy spektakl „Detektyw Pozytywka”. Premiera przedstawienia w reżyserii Katarzyny Deszcz, przygotowanego na podstawie „Wielkiej Księgi Detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke, odbyła się 5 lutego. Teatr zaprasza też najmłodszych widzów do udziału w konkursie i stworzenia portretu Detektywa Pozytywki. Konkurs trwa do dziś, 8 lutego.

Fot. materiały prasowe

– Podwórko Asi, Dominika i Zuzi ma swoje tajemnice. Zdarzają się na nim dziwne przypadki, zagadkowe zjawiska, niespodziewane wizyty. Na szczęście w maleńkim pomieszczeniu na strychu mieszka Detektyw Pozytywka, najlepszy według dzieci detektyw na świecie. Jego agencja detektywistyczna „Różowe Okulary” to miejsce, gdzie każda najtrudniejsza zagadka będzie rozwikłana, a dzieci znajdą schronienie przed rozzłoszczonymi sąsiadami… którzy niestety czasem mają rację narzekając na najmłodszych lokatorów – na spotkanie z wyjątkowym detektywem do Teatru Groteska zaprasza Katarzyna Deszcz, reżyserka spektaklu.

Premiera spektaklu odbyła się 5 lutego. W tytułowej roli zobaczymy Lecha Walickiego, w spektaklu wystąpią także: Oliwia Jakubik-Pękala, Diana Jędrzejewska, Olga Przeklasa, Małgorzata Hachlowska, Dominika Guzek, Krzysztof, Grygier Bartosz Watemborski.

Stwórz „Portret Detektywa Pozytywki” i wygraj

Pokaż jak Twoim zdaniem wygląda Detektyw Pozytywka - czy ma bujną czuprynę, zabawnie zakrzywiony nos, a może nosi kolorowe skarpetki nie do pary? Stwórz jego portret. Narysuj, namaluj, wyklej lub wytnij i zrób kolaż. Daj się ponieść wyobraźni! Ograniczenie to tylko przestrzeń kartki.

Teatr Groteska zachęca do poznania świata Detektywa Pozytywki oraz do ruszenia jego śladami w poszukiwaniu rozwiązań najbardziej zawiłych i skomplikowanych zagadek „kryminalnych”. A jeśli jesteście ciekawi jak zdaniem Teatru Groteska wygląda Detektyw Pozytywka, niebawem będziecie mogli to sprawdzić sami.

Zgłoszenia prac konkursowych oraz informację o akceptacji regulaminu trwają do dziś, 8 lutego. Organizatorzy czekają na kolaże, wycinanki i wydzieranki, obrazy malowane farbami, kredkami i flamastrami. Nagrodami w konkursie są książki „Detektyw Pozytywka” oraz gry planszowe „Detektyw Pozytywka na tropie” wydane przez wydawnictwo Nasza Księgarnia.

Zgłoszenia wraz z akceptacją regulaminu wysyłajcie na adres: pr@groteska.pl.
Regulamin konkursu dostępny jest na stronie teatru groteska.pl.

Więcej informacji:
Dział Promocji Teatru Groteska: 12 633 48 22 wew. 257.

  • Scenariusz i reżyseria: Katarzyna Deszcz
  • Scenografia i kostiumy: Anna Sekuła
  • Muzyka: Adam Szwajcowski
  • Projekcje: Małgorzata Zwolińska
  • Asystent reżysera: Bartosz Watemborski
  • Przygotowanie iluzjonistyczne: Król Maciej, Król Patryk
  • Inspicjent: Krzysztof Karaś
pokaż metkę
Autor: Anna Latocha
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-02-03
Data aktualizacji: 2022-02-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź