Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Koncert dla Andrzeja Zauchy w Teatrze STU

Dziś, 10 października w Krakowskim Teatrze Scena STU odbędzie się koncert dla Andrzeja Zauchy – sceniczny hołd dla jednego z najpopularniejszych artystów polskiej sceny muzycznej lat 80. i 90. XX wieku. 

– 10 października wspomnimy Andrzeja Zauchę pełnym wzruszeń koncertem, w którym finaliści Konkursu na Piosenkę o Krakowie: Maria Wasak, Ada Nasiadka i Grzegorz Sieradzki, Wiktoria Zwolińska oraz gwiazda wieczoru zespół Clock Machine ze znanym Państwu Igorem Walaszkiem zaprezentują swoje aranżacje zarówno największych przebojów Andrzeja Zauchy, jak i własne kompozycje – zapowiada Teatr Scena STU.

Clock Machine to grupa, która w przeciągu swojej niemal 10-letniej kariery eksplorowała bardzo różne estetyki i z każdym kolejnym albumem zaskakuje świeżością. Mają na koncie trzy krążki oraz EP-kę, ale ich muzyka będąca mieszanką rocka, funku i muzyki elektronicznej zyskuje niesamowitego impetu podczas koncertów. To właśnie podczas występów na żywo można doświadczyć niezwykłego przepływu energii pomiędzy muzykami a publiką. Przekonali się o tym m.in. uczestnicy ich koncertów na Seven Festiwal, Orange Warsaw Festiwal, na Dużej Scenie Przystanku Woodstock i innych dużych festiwalach. Skład tworzą Igor Walaszek, Konrad Nikiel, Jakub Wojtas, Piotr Wykurz i Marcin Pater.

Koncert dla Andrzeja Zauchy będzie scenicznym hołdem dla jednego z najpopularniejszych artystów polskiej sceny muzycznej lat 80 i 90 XX wieku. Hity: „Byłaś serca biciem”, „Bądź moim natchnieniem” czy „C’est la vie – Paryż z pocztówki” są powszechnie znane. Jego możliwości wokalne i różnorodność repertuaru budziły podziw, tym bardziej, że był muzycznym samoukiem, który również  grał na perkusji i saksofonie, swobodnie poruszał się po rocku, jazzie, popie, a nawet operze. Zaucha, najkrócej mówiąc, nie był tylko piosenkarzem, ale także aktorem i artystą kabaretowym. Na scenie Teatru STU występował jako aktor w spektaklach „Kur zapiał” i „Pan Twardowski”.

Koncert dla Andrzeja Zauchy: dziś, 10 października, godz.18.00, Teatr Scena STU. Bilety dostępne w sprzedaży tutaj.

Stu dla Zauchy

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-10-07
Data aktualizacji: 2021-10-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź