Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kraków Culture Summer: Wianki i tajemnice sobótkowej nocy

Za nami kolejny weekend z Kraków Culture Summer. Wydarzenie zdominowały Wianki: Debiuty oraz Unsound Silent Disco. Nie zabrakło spotkań z artystami kultowej Piwnicy pod Baranami, aktorami Teatru Bagatela czy Teatru Ludowego, a tancerze baletu Cracovia Danza wprowadzili widzów w świat tajemnic sobótkowej nocy.

Fot. materiały prasowe

Weekend w parku Jordana obfitował w muzykę, taniec oraz teatr. Już w piątek, 13 sierpnia na scenie zameldowali się krakowscy muzycy i didżeje. W pierwszej odsłonie Wianków na Kraków Culture Summer wystąpili: Atlantyda La5er i Zuza Baum – projekt piątki studentów katedry jazzu, którzy hip hop mają we krwi, Rycerzyki – zespół tworzący melodyjną, melancholijno-ekstatyczną muzykę wpisującą się luźno w nurt alternatywnego popu oraz The Afronauts – jeden z najlepszych składów afrobeatowych w Polsce. Z kolei Semprey, Daniel Drumz, Charlie oraz Olivia to didżeje, którzy w ramach Unsound Silent Disco zapewnili taneczną atmosferę.

 

Sobota również nawiązywała do wiankowej tradycji, choć w innym wymiarze. Zadbali o to tancerze baletu Cracovia Danza, którzy programem „Pleć się wianku, pleć” wprowadzili widzów w świat obrządków i tajemnic nocy sobótkowej. W dalszej części wieczoru usłyszeliśmy znane przeboje – m.in. „Boskie Buenos”, „Krakowski spleen”, „Biała flaga” – w wykonaniu śpiewających aktorów Teatru Ludowego z towarzyszącym im zespołem. Na Kraków Culture Summer nie zabrakło również Piwnicy pod Baranami. To właśnie artyści związani z tym wyjątkowym miejscem snuli opowieści o jego historii zaklęte w piosenkach m.in. Zbigniewa Książka, Jana Kantego Pawluśkiewicza czy Stanisława Radwana.

W programie znajdowały się również liczne wydarzenia dla najmłodszych m.in. dziś jest to ulubiony cykl młodych melomanów, czyli Sinfonietka z programem Letnie Piosenki”. Tradycyjnie przez wszystkie dni działała strefa Kids in Kraków, a dzięki projektowi Orfeo & Majnun dzieci wraz z rodzicami mogli także wziąć udział w warsztatach o tematyce ekologicznej i przyrodniczej.

Na Kraków Culture Summer nie zabrakło też strefy sportu, za którą odpowiada Decathlon. Można było w niej wziąć udział w zawodach sportowych czy zagrać w badmintona. Natomiast na rodziców, korzystających z zabaw i warsztatów dzieci, czeka strefa Zero przygotowana przez Żywca.

Kraków Culture Summer i Piknik krakowski

Wianki – święto muzyki: program

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-08-12
Data aktualizacji: 2021-08-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź