Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poland Business Run pomoże rekordowej liczbie osób - dołącz do nich

28,5 tys. biegaczy pobiegnie we wrześniu w biegu charytatywnym Poland Business Run 2021. Rekordowa liczba uczestników oznacza, że Fundacja organizująca zawody będzie mogła pomóc jeszcze większej liczbie osób z niepełnosprawnością ruchową. Potrzebujący mogą więc wysyłać wnioski o wsparcie, a wcześniej wziąć udział w spotkaniach ze specjalistami podczas Dnia Beneficjenta.

Fot. materiały prasowe

Fundacja Poland Business Run pomaga osobom z niepełnosprawnościami narządów ruchu na różne sposoby. Aktualnie przyjmuje wnioski o dofinansowanie m.in. protez, wózków, innych urządzeń ortopedycznych, a także rehabilitacji i konsultacji medycznych. Podopiecznym Fundacji można zostać w każdym wieku i niezależnie od stopnia aktywności. Beneficjentami są dzieci, dorośli i seniorzy, z niepełnosprawnościami wrodzonymi lub nabytymi w wyniku choroby, wypadku czy w inny sposób; paraolimpijczycy, jak i ludzie, którzy marzą, by po prostu chodzić na spacery z dziećmi albo wrócić do pracy. Wsparcie w poprzedniej edycji otrzymał m.in. Marcin Papaj, inżynier i ojciec dwóch córek, który pokonał nowotwór, ale w wyniku choroby stracił nogę.

Więcej informacji o naborze znajduje się na stronie fundacji w zakładce Jak zostać beneficjentem?. Złożenie dokumentów nie jest równoznaczne z przyznaniem dofinansowania.

Dzień Beneficjenta z Poland Business Run

Dodatkowo 12 czerwca na platformie Aktywizuj.pl fundacja zorganizowała Dzień Beneficjenta, podczas którego widzowie mogli dowiedzieć się, jak radzić sobie z bólem bez użycia leków, oraz poznają najlepsze ćwiczenia dla osób po amputacjach. Wydarzenie online obejmowało dostęp do materiałów wideo i zdalne konsultacje z psychologiem.

Na portal trafią filmy z udziałem ekspertów Fundacji:

  • Praktyczny trening po amputacji nogi z udziałem fizjoterapeutów Agnieszki Wnuk-Scardaccione i Sławomira Szczupackiego,
  • Praktyczny trening po amputacji ręki z udziałem z fizjoterapeutki Małgorzaty Domańskiej,
  • Niefarmakologiczne metody radzenia sobie z bólem – wykład mgr Urszuli Horwath,
  • Joga sposobem na relaks po amputacji – ćwiczenia z Maryną Hobrzyk.

– Dzień Beneficjenta w naszej Fundacji to święto wszystkich osób po amputacjach i z niepełnosprawnościami ruchowymi – mówi Klaudia Kaniewska, Koordynatorka Działu Wsparcia w Fundacji Poland Business Run. – Wierzę, że zdalna forma wydarzenia pozytywnie wpłynie na frekwencję, a materiały okażą się interesujące i przydatne.

Podczas Dnia Beneficjenta będzie można skorzystać również z bezpłatnej konsultacji psychologicznej. Aby wziąć udział w spotkaniu online z psychologiem, należy wypełnić formularz zgłoszeniowy. Liczba miejsc na konsultacje psychologiczne jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-06-10
Data aktualizacji: 2021-06-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź