Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zaproś mamę do teatru – „Hermenegilda K.” w Centrum Kultury Podgórza

Centrum Kultury Podgórza zaprasza na teatralny Dzień Matki! Dziś, 26 maja o godz. 17.00 widzowie będą mogli zobaczyć muzyczno-teatralny monodram „Hermenegilda K.” autorstwa Doroty Kaczor. To pełna humoru podróż po świecie twórczości Gałczyńskiego, Brzechwy i Tuwima. Groteskowe skecze dopełnią piosenki z repertuaru m.in. Hanki Ordonówny i Violetty Villas.

Fot. materiały prasowe

„Hermenegilda K.” to monodram, który w groteskowy sposób opowiada o Hermenegildzie Kociubińskiej – jednej z postaci Teatrzyku Zielona Gęś Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego. Hermenegilda to uosobienie artystki, która czasy świetności ma za sobą. Nie jest jednak w stanie pogodzić się z tym, że przestała przebywać w środowisku artystycznym. Nie potrafi odnaleźć się w nowej sytuacji. Szalę goryczy przepełnia brak zaproszenia na bal do szanowanego w środowisku artystycznym – profesora Bączyńskiego.

Hermenegilda postanawia zorganizować konkurencyjne przyjęcie, odgrywając samotnie skecze z Teatrzyku Zielona Gęś oraz ucząc wyimaginowanych gości zasad savoir-vivru. Na przyjęciu pojawią się więc takie postacie, jak Pies Fafik, Zielona Gęś, Zamarzający Chłopczyk.

Spektakl oparty jest na skeczach z Teatrzyku Zielona Gęś K.I. Gałczyńskiego, twórczości Jana Brzechwy i Juliana Tuwima dla dorosłych. W przedstawieniu usłyszymy piosenki z repertuaru m.in. Hanki Ordonówny, Violetty Villas, Ireny Santor.


Reżyseria i wykonanie: Dorota Kaczor

Miejsce: Centrum Kultury Podgórza – ul. Sokolska 13

Termin wydarzenia: 26 maja o godz. 17.00

Bilety:

  • 15 zł (normalny)
  • 7 zł (z Kartą Seniora CKP lub Podgórze w Kulturze)

Bilety można nabyć tutaj. Ze względu na obostrzenia pandemiczne obowiązuje ograniczona liczba miejsc na widowni.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku oraz na stronie Centrum Kultury Podgórza.

hermengilda plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-05-24
Data aktualizacji: 2021-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź