Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Walentynki? Posłuchaj, co Ci zagra PLAY KRAKÓW

Walentynki można obchodzić w towarzystwie ukochanej osoby albo… obchodzić je szerokim łukiem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, chcemy Ci w ten wieczór zapewnić najpiękniejsze muzyczne doznania Koncerty, które dla Ciebie wybraliśmy, umilą zarówno romantyczną kolację, jak i samotny wieczór. Wejdź na PLAY KRAKÓW, kliknij w baner „Walentynki” i wybierz występ, na który masz ochotę. Niech porwie Cię magia muzyki.

Fot. materiały prasowe

Wystarczy zadbać o dobre jedzenie – czy to zrobione samodzielnie, czy zamówione jako wsparcie dla lokalnej gastronomii – dodać ulubiony napój i wybrać muzykę, która wprowadzi Cię w odpowiedni nastrój. Pierwszą rekomendacją na ten wieczór jest koncert w ogrodzie. Włoskie określenie „Il Giardino d’Amore” („ogród miłości”) posłużyło za nazwę zespołowi, który z miłości do sztuki dzieli się muzyką ze swoimi przyjaciółmi. Czyż może być bardziej romantycznie?

A może ten niedzielny wieczór chciałbyś spędzić na rozmyślaniach, kontemplacji życia? Kolejną z naszych propozycji jest wizyta w lesie. Atanas Valkov podczas swojego koncertu „The Forest Piano – Improsessions” prezentuje mieszankę improwizacji na fortepian z elementami jazzu i muzyki klasycznej, wzbogaconą o prawdziwe odgłosy lasu w tle. Obok sentymentalnych i lirycznych pasaży przenoszących nas w świat muzyki filmowej i współczesnej wyraźnie dają się tu usłyszeć także bałkańskie reminiscencje muzyczne. Zapewniamy, że słuchając tego wykonania, można odpłynąć w najdalsze zakątki wyobraźni.

W zakładce „Walentynki” znajdziesz też koncert Konrada Nikla – Koko Die to solowy projekt multiinstrumentalisty i wokalisty na co dzień występującego w zespole Clock Machine. Jego muzyka – czerpiąca z elektroniki, R&B i soulu – jest nostalgiczną podróżą szlakiem zamazanych wspomnień o ludziach, miejscach, zdarzeniach i miłościach. Proponujemy Ci również klasykę w nowoczesnej formule, czyli „Chopin Impressions” w wykonaniu Stanisława Słowińskiego. Wybitny krakowski skrzypek i kompozytor młodego pokolenia przygotował specjalny program prezentujący twórczość Fryderyka Chopina w jazzująco-orkiestrowej odsłonie. Podczas koncertu usłyszysz solowe kompozycje w aranżacjach z orkiestrą, ballady z przestrzenią na improwizację i wirtuozerię klasycznej pianistyki połączoną z ekspresją i wolnością jazzu.

Wciąż zastanawiasz się, jak będzie wyglądał Twój niedzielny wieczór? Bez względu na to, jakie atrakcje zaplanujesz dla siebie czy ukochanej osoby, pamiętaj, by w tle płynęły dźwięki z PLAY KRAKÓW.

Wejdź na www.playkrakow.com!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2021-02-10
Data aktualizacji: 2021-02-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź