Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkanie z kolędą w Kontakcie

Chór w Kontakcie, Przestrzeń Ruchu i Tańca Kontakt oraz Otwarty Kraków zapraszają do przygotowania się do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia poprzez wspólne kolędowanie. „Spotkanie z kolędą w Kontakcie” on-line, które odbędzie się dziś, 16 grudnia, to prezent dla krakowian od Chóru w Kontakcie, który został laureatem ostatniej edycji plebiscytu Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2019.  

Fot. materiały prasowe

Nadchodzące święta Bożego Narodzenia będą w tym roku szczególne. W związku z pandemią wiele osób ograniczy spotkania świąteczne do grona najbliższej rodziny. Wśród nas są tacy, którzy w tym czasie mogą czuć się szczególnie odizolowani czy samotni, jak na przykład seniorzy.

Aby temu zapobiec Chór w Kontakcie, Przestrzeń Ruchu i Tańca Kontakt oraz Otwarty Kraków zapraszają do wspólnego przygotowania się do świąt i śpiewania najpiękniejszych polskich kolęd i pieśni z repertuaru świątecznego.

Transmisja na żywo z próby chóru będzie dostępna dziś, 16 grudnia o godz. 18.00 na profilach organizatorów wydarzenia na portalu Facebook: Fundacja 2Act, Chór w Kontakcie, Przestrzeń Ruchu i Tańca Kontakt.

Przypomnijmy, że członkowie chóru pod batutą syryjskiego muzyka i kompozytora Wassima Ibrahima promują muzykę świata, wykonując utwory w 17 językach. Wykorzystują muzykę jako uniwersalny język porozumiewania się i przełamywania barier, a adresatem ich działań jest zarówno publiczność, jak też sami chórzyści, muzycy z orkiestry, a także osoby potrzebujące pomocy, dla których chór organizuje koncerty charytatywne.

„Przypomnimy sobie i razem zaśpiewamy najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki, byście byli gotowi zaśpiewać je rodzinnie podczas świąt. Udostępnimy też śpiewniki w formacie PDF, które możecie wydrukować. Nagranie wspólnego kolędowania będzie dostępne na facebookowym profilu Fundacji 2Act i Chóru – możecie śpiewać z nami w każdej chwili. Niech wszystkie pokolenia naszego miasta śpiewają razem, choć w bezpiecznym dystansie. Może okaże się, że dzięki temu nasze spotkania rodzinne będą jeszcze bogatsze” – do udziału we wspólnym kolędowaniu w ramach przygotowania do świąt Bożego Narodzenia zachęcają organizatorzy przedsięwzięcia.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-12-16
Data aktualizacji: 2020-12-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź