Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie lato z jazzem

Co roku w miesiącach wakacyjnych Kraków rozbrzmiewa muzyką jazzową. Także tego lata, pomimo ograniczeń związanych z epidemią, nie zabraknie okazji do jazzowych przeżyć. Organizatorzy Nocy Jazzu zapraszają do słuchania zarejestrowanych koncertów, dostępnych na stronie Krakowskie Noce, a do udziału w tradycyjnych koncertach zachęcają organizatorzy trwającego właśnie Summer Jazz Festivalu Kraków 2020.

Fot. materiały prasowe

Tegoroczna Noc Jazzu, planowana na weekend 18/19 lipca, nie odbędzie się w dotychczasowej formule przez ograniczenia związane z epidemią. Wszyscy, którzy chcieli wziąć udział w tym święcie muzyki improwizowanej, mogą natomiast słuchać zarejestrowanych koncertów jazzowych dostępnych na stronie Krakowskie Noce.

Na stronie Krakowskie Noce można znaleźć siedem koncertów w wykonaniu znanych zespołów jazzowych przedstawiających  ich ostatnie  projekty i płyty. Występują artyści związani z Summer Jazz Festivalem Kraków: Dedicated Orchestra – Groborz&Cronies, Paweł Kaczmarczyk & Stanisław Słowiński, Trio Organ Spot – Kajetan Galas, Szymon Mika, Grzegorz Masłowski, Joachim Mencel Artisena, Agnieszka Grochowicz z zespołem, New Bone oraz Adam Pierończyk.

Przypominamy też, że do 15 sierpnia trwa Summer Jazz Festival Kraków 2020, w ramach którego w tym roku możemy usłyszeć między innymi Urszulę Dudziak, Billy’ego Cobhama wraz z Adamem Bałdychem, Adzikiem Sendeckim i Linley'em Marthe, Adama Makowicza w duecie z Leszkiem Możdżerem oraz grupę Friends z Nigelem Kennedy’m. Ten weekend to między innymi okazja do wysłuchana koncertu Stanisława Soyki, który wystąpi dziś, 17 lipca w Pałacu pod Baranami, a także Doroty Miśkiewicz i Marka Napiórkowskiego, którzy wystąpią w niedzielę, 19 lipca w Piwnicy Pod Baranami.

Summer Jazz Festival Kraków 2020 to blisko sto koncertów, które odbywają się między innymi w Pałacu pod Baranami (także na dziedzińcu Pałacu) oraz w Piwnicy pod Baranami i Pracowni pod Baranami, w Harris Piano Jazz Bar, w Piec Art Acoustic Jazz Club, Alchemii i w klubie U Muniaka. Festiwal to także wystawy plakatów i zdjęć.

Organizatorzy zapewniają, że koncerty organizowane są zgodnie z obowiązującymi przepisami pandemicznymi, tak aby miłośnicy jazzu mogli cieszyć się muzyką w bezpiecznej atmosferze.

Szczegółowy festiwalu można zobaczyć na stronie internetowej organizatora cracjazz.com oraz na Facebooku.

pokaż metkę
Autor: ANNA LATOCHA
Osoba publikująca: Monika Jagiełło
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-07-17
Data aktualizacji: 2020-07-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź