Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Otwarcie Celestatu dla zwiedzających

Srebrny kur pieje znowu w parku Strzeleckim. Muzeum Krakowa zaprasza po przerwie spowodowanej epidemią do swego oddziału w Celestacie na wystawę „Krakowskie Bractwo Kurkowe i obronność miejska”.

Fot. Muzeum Krakowa
Muzeum Krakowa

Na ekspozycji można będzie poznać historię bractwa oraz uzbrojenie, jakim posługiwali się mieszkańcy Krakowa w dawnych wiekach, a także rekonstrukcje dawnych fortyfikacji miasta. Celestat wraz z Barbakanem i Murami Obronnymi tworzą Trasę Obronności. Od dzisiaj znowu będzie można zwiedzić ją całą.

Równocześnie przypominamy, że otwarto już oddziały Muzeum Krakowa: Wieża Ratuszowa, Pałac Krzysztofory, Muzeum Podgórza i Muzeum Nowej Huty. Niebawem zostaną udostępniane kolejne oddziały. Pracownicy muzeum cieszą się na spotkanie i czekają na zwiedzających. W trosce o zapewnienie pełnego bezpieczeństwa gościom i pracownikom muzeum są przygotowywane nowe zasady zwiedzania. Należy pamiętać o maseczkach na twarzy i zachowaniu dystansu od innych zwiedzających. Nowy regulamin zwiedzania dostępny jest tutaj.

Śledź na bieżąco stronę internetową Muzeum Krakowa i media społecznościowe, gdzie będą publikowane informacje o otwarciach kolejnych oddziałów i o innych akcjach muzeum. Odkryj Kraków z Muzeum Krakowa – bądź turystą w swoim mieście!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-05-25
Data aktualizacji: 2020-05-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat