Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rusza konkurs na wspieranie produkcji filmowej!

To jest ten moment, na który filmowcy czekają cały rok. Od piątku, 24 kwietnia można składać wnioski do XII Konkursu na Wspieranie Produkcji Filmowej i uzyskać dofinansowanie. Warunek? W filmie, serialu, dokumencie czy animacji musi pojawić się kontekst Krakowa lub innego małopolskiego miasta czy wsi. Na zgłoszenia czekamy do 18 maja! Co więcej, po raz pierwszy można złożyć wniosek, #zostającwdomu.

Fot. Szymon Witkowski

Celem konkursu realizowanego ze środków Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie (utworzonego dzięki współpracy Województwa Małopolskiego, Miasta Kraków i Krakowskiego Biura Festiwalowego) jest wspieranie produkcji filmowych związanych z Krakowem i Małopolską. Projekty te mogą przyczynić się do kulturalnej, turystycznej i gospodarczej promocji regionu, a także do podkreślania jego pozytywnego wizerunku. Warunkiem otrzymania wsparcia finansowego jest związanie produkcji z Małopolską lub Krakowem, zarówno poprzez tematykę, jak i twórców, a przede wszystkim poprzez miejsce realizacji filmu.

Istniejący od 2009 roku konkurs przyczynił się do powstania ponad 30 filmów fabularnych, dokumentalnych i animowanych. Wśród nich m.in. „Pod Mocnym Aniołem” i „Kler” Wojciecha Smarzowskiego, „Mała matura 1947” Janusza Majewskiego, „Obława” Marcina Krzyształowicza, „Demon” Marcina Wrony, ”Maria Skłodowska-Curie” Marie Noëlle i „Córka trenera” Łukasza Grzegorzka.

Uwaga, w tym roku wielka zmiana! Organizatorzy zrezygnowali z konieczności przesyłania nam wersji papierowej wniosku. Aby wziąć udział w konkursie, należy złożyć wniosek elektronicznie w formie skompresowanego archiwum (.zip, .rar) za pośrednictwem strony internetowej rff2020.biurofestiwalowe.pl. Aktualny formularz oraz szczegółowe informacje dotyczące prawidłowego wypełnienia wniosku są dostępne na stronie internetowej film-commission.pl. Tam również dostępne są wszystkie niezbędne załączniki.

Organizatorami konkursu są Województwo Małopolskie, Miasto Kraków oraz Krakowskie Biuro Festiwalowe – operator Regionalnego Funduszu Filmowego w Krakowie.

Tegoroczna edycja została wpisana w program „Kultura odporna” – pakiet działań wspierających sektor kultury w dobie pandemii ogłoszony przez Urząd Miasta Krakowa i jest jednym z działań samorządu województwa małopolskiego mających na celu wsparcie twórców kultury w Małopolsce.

Wszelkie pytania można kierować do: Natalii Wody nwoda@film-commission.pl, tel. 504 084 615, Anny Krupiarz akrupiarz@film-commission.pl, tel. 518 681 248 lub Dominiki Dziubińskiej dominika.dziubinska@film-commission.pl, tel. 517 134 346.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-04-24
Data aktualizacji: 2020-05-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź