Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wirtualne kino i studencka dyskusja

#Zostańwdomu i bądź w kinie! Kino Pod Baranami w najbliższy czwartek zaprasza studentów do udziału w kolejnej zdalnej odsłonie Studenckiego Nocnego Klubu Filmowego. Tym razem zmierzą się oni z nominowanym do Oscara, poruszającym dokumentem „Nie jestem twoim murzynem”. Wstęp do filmu oraz dyskusja po domowym seansie odbędą się on-line.

Fot. kadr z filmu / Kino Pod Baranami / materiały prasowe

Kino to przede wszystkim miejsce spotkań, wokół którego skupia się społeczność wielbicieli X muzy, pragnących przeżywać emocje wspólnie z innymi. To przestrzeń dyskusji, zachęcającej do przemyśleń i refleksji oraz poznania bliżej innych miłośników filmu.

Mimo bezprecedensowych warunków, Kino Pod Baranami nie zawiesza swojej misji i organizuje serię internetowych spotkań filmowych, którym towarzyszą wirtualne prelekcje oraz dyskusje.

W czwartek, 2 kwietnia studencki Nocny Klub Filmowy zaprasza na kolejną wirtualną odsłonę swoich spotkań. Na domowych ekranach pojawi się wybrany w drodze głosowania dokument pt. „Nie jestem twoim murzynem” w reżyserii Raoula Pecka. W niezwykle oryginalnej formie przedstawia on zmagania czarnoskórych obywateli USA z niesprawiedliwością i dyskryminacją. Narratorem filmu jest znany aktor, Samuel L. Jackson.

Początek o godz. 21.00. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

Więcej informacji na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-31
Data aktualizacji: 2020-04-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź