Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kamera (i obiektyw aparatu) na nowohucian

We wtorek, 10 marca odbędzie się kolejne spotkanie z cyklu „Kamera na nowohucian”. Wydarzenie w Muzeum Nowej Huty poświęcone będzie aktywności trzech fotografów – Toma Rollauera, Grzegorza Ziemiańskiego i Krzysztofa Piły.

Fot. Tom Rollauer Fotografie

Bohaterowie spotkania opowiedzą o swojej pracy, ale także o tym, co ich fascynuje w Nowej Hucie. Mówi się o nich: spostrzegawczy fotografowie miasta, znakomici dokumentaliści i popularyzatorzy Nowej Huty. Dzięki ich zdjęciom dzielnica jawi się w nowej odsłonie, jako wdzięczna i nie do końca odkryta modelka. Inspirację czerpią z codzienności, wnikliwych obserwacji radości i smutków nowohucian, poszukiwania mało uczęszczanych i zapomnianych miejsc. Ich fotografie były wielokrotnie prezentowane na wystawach i nagradzane w konkursach.

Wydarzenie rozpocznie się o godz. 17.00 w Muzeum Nowej Huty na os. Centrum E 1. Udział bezpłatny.

„Kamera na nowohucian” to cykl spotkań przy kawie i herbacie, w trakcie których można poznać różne postacie z Nowej Huty – ludzi z interesującymi pasjami, wykonujących ciekawe zawody, posiadających niezwykłe doświadczenia. Spotkania odbywają się raz z miesiącu, a prowadzi je dr Agnieszka Chłosta-Sikorska.

pokaż metkę
Autor: TOMASZ RÓG
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-26
Data aktualizacji: 2020-02-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź