Komunikat archiwalny

VI Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz ASP

XXI wiek to czas poważnych zmian kulturowych, ekonomicznych, technologicznych, społecznych oraz kształtujących obszar naszego życia. Architektura, która nas otacza, jest przestrzenią na równi materialną i niematerialną, wypełnioną treściami, emocjami, systemem wzajemnych powiązań, zależności i interakcji. VI Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz inAW 2020 skupi się na sposobie myślenia o przyszłości projektowania i projektowaniu przyszłości w myśl: „In The Future”. Wydarzenie potrwa od 7 do 31 marca w Krakowie.

VI Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz ASP
Fot. materiały prasowe

Tegoroczna edycja biennale stano­wi część obchodów 70-lecia Wydziału Architektury Wnętrz ASP. Hasło wydarzenia brzmi: „in (the) FUTURE_perspektywa sztuki przestrzeni_ »inAW 2020«”.

Szósta edycja biennale poświęcona jest myśleniu o przyszłości projektowania
i projektowaniu przyszłości, w kontekście zmieniających się relacji międzyludzkich i relacji człowieka z otoczeniem. Proces nieliniowy, oparty na empatii i eksperymentach, narzędziach pochodzących ze strategicznego prognozowania, zmierza w stronę prototypowania jutra. Kształt przestrzeni, w której żyjemy, jest wypadkową działań planowanych i zupełnie przypadkowych, lepszych i gorszych interwencji, udanych i nieudanych obiektów i miejsc, w zależności od coraz nowszych aspektów środowiskowych i społecznych.

W ramach biennale w czwartek, 12 marca odbędzie się międzynarodowa konferencja naukowa z udziałem zaproszonych gości, a 20 marca międzynarodowy panel OPEN SPACE. W sobotę, 7 marca nastąpi otwarcie wystawy prezentującej działalność twórczą pedagogów Wydziału Architektury Wnętrz krakowskiej ASP, która zapoczątkuje całe wydarzenie.

Podczas biennale odbędzie się projektowy konkurs studencki pod hasłem: „The Future is Now! future living / future experience / future humanity”. Młodzi projektanci mają za zadanie pokazanie sposobu myślenia o przyszłości projektowania i projektowaniu przyszłości, w kontekście zmieniających się relacji międzyludzkich i relacji człowieka. Nagrodą główną jest indeks na studia Architektury Wnętrz II stopnia ASP w Krakowie.

VI Międzynarodowe Biennale Architektury Wnętrz to wyjątkowe wydarzenie, który skupia wokół siebie wybitnych artystów z Polski i Europy. W jego trakcie twórcze manifesty zaprezentują, także wszystkie wydziały architektury wnętrz z Polski i Europy, które współpracują z krakowskim wydziałem ASP.

Program:

 • INTERDYSCYPLINARNI_kadra_WE ARE THE FUTURE
  Pawilon Wyspiańskiego, pl. Wszystkich Świętych 2
  od 7 do 31 marca, wernisaż 7 marca o godz. 18.00
 • PAWILON_instalacja multimedialna_inAW PROJEKTOWANIE PRZYSZŁOŚCI
  pl. Szczepański
  od 10 do 15 marca
 • THE FUTURE IS NOW_Wydziały Architektury Wnętrz_PL
  INTERDYSCYPLINARNI_PL _inAW

  wystawa pokonkursowa
  MOS, ul. Rajska 12
  od 11 do 31 marca, wernisaż 11 marca o godz. 18.30
 • Międzynarodowa Konferencja Naukowa, cz. I
  in (the) FUTURE_perspektywa(y) sztuki przestrzeni

  Aula ASP im. Jana Matejki w Krakowie, pl. Matejki 13
  12 marca w godz. 10.00-15.30
 • Międzynarodowy Panel OPEN SPACE, cz. II
  MOS, ul. Rajska 12
  20 marca w godz. 9.00-16.00
 • DESIGN AW | NCBiR Projektowanie Przyszłości
  OPEN SPACE WORKSHOP

  Fashion Start-up Gallery, ul. Piłsudskiego 21
  11-31 marca
 • doświadczanie przestrzeni_AKCJA_INTERAKCJA
  Hebre, ul. Beera Meiselsa 18
  od 11 do 13 marca, wernisaż 13 marca o godz. 18.00
 • INTERDYSCYPLINARNI_EU_inAW
  Tytano, ul. Dolne Młyny 10
  od 14 do 20 marca, wernisaż 12 marca o godz. 12.00

6. Międzynarodowych Biennale Architektury Wnętrz inAW 2020

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także