Komunikat archiwalny

Kosmiczna wyprawa w Muzeum Inżynierii Miejskiej

Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na niezwykłe spotkanie z kosmosem. Od 12 lutego w starej zajezdni tramwajowej możemy zobaczyć pojazd kosmiczny z przyszłości.

Kosmiczna wyprawa w Muzeum Inżynierii Miejskiej
Fot. Muzeum Inżynierii Miejskiej w Krakowie

Ekspozycja skierowana jest do młodszych widzów i przybliża kluczowe zagadnienia współczesnej inżynierii oraz prognozowane kierunki rozwoju nauki i techniki.

Towarzyszami podczas zwiedzania są futuronauci, czyli załoga statku, która opuściła go w poszukiwaniu części do uszkodzonych silników. Ekspozycja podzielona jest na kilka multimedialnych stanowisk - odwiedzimy centrum dowodzenia, kajutę kapitana oraz stanowiska pokładowego informatyka, inżyniera łączności, inżyniera środowiska, lekarza/biologa, inżyniera materiałowego i mechanika.

Zwiedzający sami zadecydują, w jakiej kolejności poznają artefakty podróżników w czasie. Każdy z obiektów zawiera informacje, eksponaty lub interaktywne gry przybliżające jedną z dziedzin wiedzy inżynieryjnej.

Wystawa jest skierowana przede wszystkim do widzów w wieku 7–16 lat – grup zorganizowanych oraz rodzin – dorosłych opiekunów i rodziców.

Więcej informacji na stronie internetowej mim.krakow.pl.

 

Pokaż metkę
Autor: IGA CHYLICKA
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także